Kolejny transport humanitarny wyruszył do Truskawca

W dniu dzisiejszym tj. 2 maja po raz kolejny z Limanowej wyruszył transport humanitarny do Truskawca na Ukrainie. Tym razem na Ukrainę 🇺🇦 trafią dwa agregaty prądotwórcze o wadze 1600 kg, zakupione w firmie Limel w Limanowej – Łukasz Piech. Jeden agregat zakupiony został przez Miasto Limanowa, a drugi przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sowlin, za pieniądze pozyskane od partnerskiego miasta Wathlingen.

Do Truskawca trafią również ubrania przekazane przez OSP  Piekiełko, oraz żywność zbierana w marketach Silla ul. Krakowska, Lewiatan Tymbark oraz Młynne Auchan, Krakowska Market Vita, a także środki chemiczne zakupione przez jedną z limanowskich rodzin na kwotę 1500 zł. Przeznaczeniem pomocy i celem jest szpital w Truskawcu.  Auto do transportu wypożyczone zostało od Formy SAM LUK Liszka Łukasz, a transportem zajął się kierowca Andrzej Smoter z „Asik” Limanowa. Akcję pomocową koordynował jak zawsze, radny Miasta Limanowa Piotr Musiał.

(fot.: P. Musiał)