Festyn z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej

We wtorek 30 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka.

Na dzieci czekał dzień pełen niespodzianek.  Brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, meczach piłki nożnej i siatkowej, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach. Dużą atrakcję stanowiły przejażdżki na koniach huculskich z Gospodarstwa Agroturystycznego i stadniny koni huculskich – państwa Teresy i Zbigniewa Hojdów z Załpy.

Na festynie gościli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ze 114 Batalionu Lekkiej Piechoty. Zorganizowali dla dzieci tor przeszkód, pokazywali żołnierski rynsztunek oraz pojazdy bojowe. Odwiedzili nas także strażacy z OSP Łososina Górna, którzy zaprezentowali swój sprzęt i wóz.

Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla ciała, wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym grillowaniu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej przygotowały pyszne ciasta. Nie zabrakło innych słodkości, cukierków, waty cukrowej, lodów i popcornu.

Kulminacyjnym punktem imprezy okazała się loteria fantowa, w której wygrane były bardzo atrakcyjne m.in rolki, hulajnogi tradycyjne, hulajnoga elektryczna, elektroniczne gadżety i wiele innych. Środki finansowe z loterii zostaną przeznaczone dla uczniów szkoły, a dysponować nimi będzie Rada Rodziców.

Na festyn z życzeniami dla dzieci przybyli z ramienia Miasta Limanowa: Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz oraz Radny Miasta Limanowa Wiesław Sędzik. Organizatorami festynu byli Dyrektor szkoły – Albert Golonka wraz z Wicedyrektor – Dorotą Atłas oraz Rada Rodziców ZSP nr 4.