Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

4 czerwca na placu przy Limanowskim Domem Kultury odbędzie się Dzień Dziecka

Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas DNIA DZIECKA, który odbędzie się 4 czerwca (niedziela) na placu przy Limanowskim Domu Kultury (ul. B. Czecha 4).

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które rozpoczną się od godziny 13:00.

W programie wydarzenia znajdzie się przede wszystkim konkurs dzieci i młodzieży, ale również starszych mieszkańców Limanowej i Powiatu Limanowskiego, czyli Limanowski Talent Show.

Od roku 2011 do roku 2017 eliminacje Limanowskiego Talent Show odbywały się przed Dniami Limanowej, ponieważ to właśnie w trakcie święta miasta miał miejsce finał tego konkursu, a jego zwycięzcy prócz otrzymywanej nagrody pieniężnej mogli wystąpić na scenie przed gwiazdą główną. Od roku 2018 całość tego konkursu odbywa się w trakcie imprezy organizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i nie jest podzielony na kategorie – szanse ma każdy uczestnik. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne, a kolejne edycje odkrywają coraz to nowe talenty drzemiące w mieszkańcach naszego powiatu.

Podczas niedzielnego popołudnia scena będzie należeć do dziecięcych grupy tanecznych pod kierunkiem Pani Ełły Witeckiej oraz Uczniów Szkoły Muzycznej Studio Muzyki, którzy zaprezentują swoje programy taneczne oraz muzyczne.

Po pierwszych wstępach nastąpi uroczysta dekoracja zwycięzców z dystansów „1 Mila” oraz „1/2 Mili” w „VIII Biegu Osiedlowym na 1 Milę”, który będzie miał miejsce w Parku Miejskim w Limanowej w godz. 9:00 – 12:30. Szczegółowy program biegu dostępny pod linkiem – https://www.forrest-limanowa.pl/

Po raz pierwszy odbędzie się również wyjątkowy konkurs kreatywny „Zwariowane przebieranie”, polegający na stworzeniu oraz zaprezentowaniu wykonanego przez siebie stroju, który odzwierciedli najbardziej kolorowe i nietuzinkowe pomysły. Chcemy aby dzieci i rodzice przenieśli swoją kreatywność oraz dziecięcą wyobraźnię na scenę. W ten dzień każde dziecko będzie mogło zmienić się w wyjątkową postać. Najbardziej pomysłowe przebrania otrzymają atrakcyjne nagrody.

Ponadto podczas wydarzenia będzie miał miejsce program artystyczny „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”, połączony z animacjami angażującymi dzieci do wspólnej zabawy.  Koncert zrealizuje AGENCJA ARTYSTYCZNA KUKAVSKY – COOKIE ART&FUN, która zaprezentuje najpiękniejsze piosenki z bajek i filmów dla dzieci, m.in.: Król Lew, Pocahontas, Kraina Lodu, Pingwiny z Madagaskaru, Barbie, Monster High. Będę również najbardziej znane utwory Majki Jeżowskiej, m.in.: „Wszystkie dzieci nasze są”, „A ja wolę moją mamę”, „Kolorowe dzieci”, „Na raz na dwa” oraz najpiękniejsze i najbardziej znane wiersze dla dzieci (A. Fredry, J. Tuwima, J. Brzechwy), m.in.: „Małpa w kąpieli”, „Na straganie”, „Rzepka”, „Lokomotywa”. Koncert będzie doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz interakcji. Wszystkie dzieci będzie czekać mnóstwo zabawy, wspólnego tańca i śpiewu.

Na wszystkie dzieci czekać będzie mnóstwo interaktywnej zabawy z grupą animacyjną Kokardkowa Kraina, która ma świetne sposoby na nudę oraz sprawi wiele radości i uśmiechu. Animatorzy zaproszą dzieci do udziału w grach, konkursach i integracji. Interaktywne zabawy w wykonaniu Kokardkowej Krainy to niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, które zabiorą Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów!

Dzień Dziecka to nie tylko scena. W tym dniu cały plac przy Limanowskim Domu Kultury będzie należał do dzieci. W trakcie trwania koncertu XII Limanowskiego Talent Show oraz interaktywnych zabaw, na terenie wydarzenia będą mieć miejsce inne PŁATNE i BEZPŁATNE atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, dmuchane place zabaw, basen z piłeczkami, dmuchany tor przeszkód, animacje, malowanie twarzy, tatuaże, pokazy służb mundurowych m.in.: wozy strażackie, ambulanse, wozy policyjne, sprzęt wojskowy, konkursy z nagrodami a także przekąski, słodkości, wata cukrowa, lody, popcorn, gofry i napoje.

Dodatkowo w ramach Dnia Dziecka, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej ma przyjemność zaprosić dzieci wraz z rodzinami na warsztaty międzypokoleniowe pt. „Podróże po Chińskim Murze”, które będą miały miejsce 1 czerwca 2023 r. (czwartek) o godz. 14:30. Warsztaty te mają na celu nawiązać do jednego z „cudów świata”, poznać kulturę i obyczaje Chin oraz zachęcić uczestników tych małych i dużych do rodzinnej zabawy.

Wydarzenie bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy w Wypożyczalni dla dzieci lub pod nr telefonu 18 337 21 40 wew. 106.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu pn. „Książka ósmym cudem świata” z programu Partnerstwo dla książki 2023, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym dniu zapraszamy również do Kina Klaps. W repertuarze: „Super Mario Bros. Film”, „Mała Syrenka” oraz „Spider Man: Poprzez multiwersum”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich na Plac przy Limanowskim Domu Kultury (ul. B. Czecha 4) 4 czerwca 2023 r., w niedzielę, od godziny 13:00! Świętujmy tą wyjątkową okazję razem!

Organizatorem wydarzenia jest Limanowski Dom Kultury.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda.

Sponsorem głównym wydarzenia jest Dom Handlowy NOVA – Szubryt.

Sponsorami wydarzenia są: Restauracja Meat Me, Balonowo, Tymbark, Koral, Emiter, Kajet, Centrum Elektryczne Elektret, Bawialnia „Pod chmurką”, Bayer Park, MZGKiM Limanowa, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Pasyk-Gawron Sp. z o.o.

Patronami Medialnymi są: Radio RDN Nowy Sącz, Limanowa.in, TV28, Gazeta Krakowska.

Partnerami wydarzenia są: Szkoła Muzyczna Studio Muzyki, OSP Limanowa, OSP Łososina Górna, Centrum Szkoleń Ratowniczych, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Klub Sportowy Limanowa Forrest, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu, Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wróć do góry