Deklaracja dostępności
O mieście

Uroczysta sesja z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 28 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa zwołana z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po odegraniu hymnu państwowego i hejnału Miasta Limanowa otwarcia uroczystej sesji Rady Miasta Limanowa dokonała Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, która przywitała wszystkich przybyłych gości oraz licznie zgromadzoną na sali młodzież z limanowskich szkół.

Na okoliczność uroczystej sesji Rady Miasta Limanowa okolicznościowy referat połączony z prezentacją wygłosił Radny Miasta Limanowa Adam Dębski.

Następnie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń miejskich zasłużonym mieszkańcom Miasta Limanowa:

– Medal i Tytuł „Za zasługi dla Miasta Limanowa” przyznany przez Radę Miasta Limanowa uchwałą Nr LXXIII.454.23  z dnia 24 lutego 2023 roku Burmistrz Miasta Limanowa Władysława Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz WRĘCZYLI  STANISŁAWOWI GOLONCE

– Medal i Tytuł „Za zasługi dla Miasta Limanowa” przyznany przez Radę Miasta Limanowa uchwałą Nr LXXVI.467.23  z dnia 31 marca 2023 roku Burmistrz Miasta Limanowa Władysława Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz WRĘCZYLI  BOGUSŁAWOWI SUKIENNIKOWI

– Medal i Tytuł „Za zasługi dla Miasta Limanowa” przyznany przez Radę Miasta Limanowa uchwałą Nr LXXVI.466.23  z dnia 31 marca 2023 roku Burmistrz Miasta Limanowa Władysława Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz WRĘCZYLI  JÓZEFOWI TWAROGOWI

Odbierający odznaczenia złożyli podziękowania za przyznanie tytułów, po czym głos zabrała Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, która w swoim wystąpieniu nawiązała do najważniejszych wartości, narodowych symboli oraz szeroko pojmowanej wolności i patriotyzmu.

Uroczyste wręczenie odznaczeń zakończyło część oficjalną uroczystości, a na scenie z programem artystycznym zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej. Myślą przewodnią patriotycznego widowiska było „Takiego maja, ślicznego maja nie było jeszcze!”, które wprowadziło zebranych w radosny nastrój naszego narodowego święta.
Zobaczyć można było krótkie sceny przypominające okoliczności uchwalenia Konstytucji 3-Majowej i przenieść się na ulice Warszawy oraz na zamek królewski. Pieśni, piosenki, tańce i prezentowane wiersze pozwoliły poczuć atmosferę doniosłych wydarzeń, skłoniły do refleksji nad historią i ukazały piękno ojczyzny.

Program artystyczny z którym zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej przygotowany został pod kierunkiem nauczycieli: Renaty Hasior, Joanny Krasek-Mitany,  Beaty Mamak i  Barbary Strug, a oprawę plastyczną zadbała Barbara Twaróg.

Po występie młodzieży szkolnej Burmistrz Miasta Limanowa zaprosił wszystkich uczestników uroczystości na uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja na limanowskim rynku, które w środę 3 maja rozpoczną się o godz. 9:00 Mszą św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry