Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Nostalgiczna, piękna i subtelna wystawa „Mgnienie” Magdaleny Król w Miejskiej Galerii Sztuki

30 marca licznie zgromadzonych gości przybyłych do Miejskiej Galerii sztuki na czele z autorką wystawy – Magdaleną Król, przywitała i przedstawiła Dyrektor Joanna Michalik. Autorka prac na swojej pierwszej wystawie zaprezentowała wykonane różną techniką pejzaże, które odzwierciedlają jej przeżycia. W większości oddają one nastrój zadumy, czasem smutku.
Inspiracją do stworzenia właśnie takich prac były uczucia towarzyszące artystce po stracie ukochanego męża, a także jego osoba. Jak sama mówiła, to dzięki niemu jest tu i teraz. Mąż zawsze wspierał ją w działaniach artystycznych. Magdalena Król podziękowała również  Markowi Dudkowi za motywację do pokazania szerszej publiczności swoich prac. Cała Galeria Sztuki wypełniona była ludźmi, którzy życzyli dalszych sukcesów autorce – rodzina, przyjaciele, artyści, przedstawiciele władz samorządowych.

Mamy nadzieję, że to będzie piękny początek nowego rozdziału w życiu młodej artystki. Cieszymy się, że możemy być jego częścią. Wystawę można będzie oglądać do 21 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

Galeria

Wróć do góry