Deklaracja dostępności
Kultura

III konkurs plastyczny „Kreatywna Pisanka” zakończony

Zakończył się II etap III konkursu plastycznego „Kreatywna Pisanka”. Spośród 6 biorących w nim udział pisanek jury rozdysponowała miejsca i nagrody. W konkursie brały udział przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu Miasta i Gminy Limanowa.

Celem konkursu jest ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs był adresowany do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Jest on realizowany w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników jest przygotowanie przestrzennej pisanki. Już widzimy, że konkurs ten powoli staje się piękną tradycją i z roku na rok możemy cieszyć się z coraz bardziej pomysłowych i jeszcze piękniej wykonanych prac.

Jury tegorocznego konkursu po raz kolejny miało nie lada wyzwanie. Wszystkie 6 pisanek, biorących udział w II etapie, były zarówno kreatywne w myśl idei konkursu, jak i wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Komisja Artystyczna zwróciła uwagę na fakt dużego zaangażowania dzieci w prace nad poszczególnymi elementami pisanek, co szczególnie cieszy i pokazuje jak wiele radości i entuzjazmu wzbudzała praca nad pisankami wśród dzieci, jak i ich opiekunów. Zauważalne jest również coraz bardziej pomysłowe podejście do konkursu i wykorzystywanie coraz to nowych technik do stworzenia pisanek w rozmiarze XXL. Niestety, minusem każdego konkursu jest to iż nie może być kilku wygranych i jury musiało podjąć decyzję, która nie należała do najłatwiejszych.

Wszystkie pisanki są obecnie wyeksponowane w głównym foyer Limanowskiego Domu Kultury.

Organizatorzy oraz jury konkursowe gratuluje wszystkim nagrodzonym i biorącym udział w konkursie, a także dziękuje dzieciom oraz ich opiekunom za wkład pracy, zaangażowanie i podjęcie się tego nie łatwego wyzwania. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 4 kwietnia o godz. 10:00 w sali widowiskowej LDK. Limanowski Dom Kultury zaprasza dzieci biorące udział w konkursie i tworzące pisanki, zarówno w I jak i w II etapie.

LDK dziękuje także Komisji Konkursowej za wnikliwą analizę wszystkich prac, a także Patronom Honorowym i sponsorom.

Galeria zdjęć nagrodzonych pisanek oraz z prac nad ich wykonaniem na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/iii-konkurs-plastyczny-kreatywna-pisanka-ii-etap

Zapraszamy również do obejrzenia krótkich nagrań z prac nad tworzeniem pisanek:

https://www.youtube.com/shorts/lKsmKpqxNKY

https://www.youtube.com/shorts/9uai82zr4bw

https://www.youtube.com/shorts/Q8qkxrgLjmU

https://www.youtube.com/shorts/WT9Rx2THOWU

https://www.youtube.com/shorts/6oJBLP8u0HE

https://www.youtube.com/shorts/B3ZWSFNNbS4

https://www.youtube.com/shorts/JEA-jYkLzX8

Galeria

Wróć do góry