Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

2 maja wywieś flagę – Świętuj Dzień Flagi!

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej z okazji Dnia Flagi zachęcającej Polaków do wywieszenia Biało-Czerwonej 2 maja. Wystarczy wywiesić flagę 2 maja, zrobić zdjęcie z Biało-Czerwoną i opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który został ustanowiony w 2004 roku. Z tej okazji Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji i zachęcenia mieszkańców miast i gmin do wywieszenia 2 maja polskiej flagi, zrobienia zdjęcia z Biało-Czerwoną i opublikowania go w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Zapraszamy do wspólnego świętowania. Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/mojaflaga-2023-swietujmy-razem-dzien-flagi-rp/

Przypominamy także, że w dniu 2 maja Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza Limanowian na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej o godz. 10:00 pod Dwór Marsów w Parku Miejskim przy ul. Józefa Marka 13, gdzie :

o godz. 10:00 – Rozdanie Flag uczestnikom spaceru pod Dworem Marsów

a o godz.10:15 – Spacer historyczny z Questem pn. „Wyprawa w przeszłość Limanowej”

Uczestnicy będą mieć wyjątkową okazję do zagrania grę miejską prowadząca po po ciekawych historycznych zakątkach związanych z dziejami Limanowej – perły Beskidu Wyspowego, na podstawie otrzymanego questu z mapą, przygotowanego przez Fundację Mapa Pasji, a zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Spacer poprowadzi Bartłomiej Studniarek z Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej – pasjonat historii i regionalista.

Na trasie Questu znajdują się:

Dwór Marsów (siedziba Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej), Browar Marsów, Bazylika Matki Boskiej Bolesnej, Cmentarz Parafialny, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Limanowej im. Marii Konopnickiej, Pomnik Józefa Piłsudskiego, Pałac Pod Pszczółką oraz Pomnik Nieznanego Żołnierza (Stulecia Powstania Listopadowego), Państwowa Szkoła Muzyczna im. Grażyny Bacewicz, ulica Krótka oraz powrót pod Muzeum przez ul. Józefa Marka.

Muzeum serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu!

Wróć do góry