Turystyka i Sport

10 medali dla zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate na Makroregionie Południowym w Tarnowie

1 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Oyama PFK w Tarnowie. Mistrzostwa zgromadziły 360 zawodników z 23 klubów. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 17 zawodników, którzy wystartowali w konkurencji semi-knockdown, łącznie zdobywając 10 medali – 1  medal złoty, 3 srebrne oraz 6 brązowych.

Zawody zorganizowane przez Tarnowski Klub Sportowy OYAMA KARATE na czele z Sensei Dariuszem Hachajem podzielone zostały na 2 bloki: kata oraz semi knockdown.

Z zawodnikami:

U10: Artur Kędroń, Mateusz Golonka,

U12: Antoni Wójcik, Antoni Kędroń, Tymoteusz Halowa, Laura Ewert, Jakub Wiewiórski, Tymon Przechrzta, Julia Karaś, Wanessa Pająk, Sara Bulanda

U14: Igor Kęska, Filip Kaim, Kacper Jurek,

U18: Sebastian Dudzik, Krystian Natanek

Masters: sensei Paweł Jurek

przebywali sensei Marcin Guzik (kierownik ekipy), sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg, sempai Dariusz Halota oraz licznie zebrani rodzice zawodników!

Medalistami Turnieju zostali:

• Artur Kędroń zajął 1 miejsce w kumite U10 w kat. Dzieci powyżej 35 kg.
  • Antoni Kędroń zajął 2 miejsce w kumite U12 w kat. Młodzicy -30 kg.
  • Kacper Jurek zajął 2 miejsce w kumite U14 w kat. Juniorzy Młodsi powyżej 60 kg.
  • Sebastian Dudzik zajął 2 miejsce w kumite U18 w kat. Juniorzy Starsi 65-70 kg.
  • Krystian Natanek zajął 3 miejsce w kumite U18 w kat. Juniorzy Starsi 70-75 kg.
  • Mateusz Golonka zajął 3 miejsce w kumite U10 w kat. Dzieci powyżej 35 kg.
  • Paweł Jurek zajął 3 miejsce w kumite SM+35 w kat. Seniorzy powyżej 80 kg.
  • Sara Bulanda zajęła 3 miejsce w kumite U12 w kat. Młodziczki 40-45 kg.
  • Laura Ewert zajęła 3 miejsce w kumite U12 w kat. Młodziczki +45 kg
  • Tymoteusz Halota zajął 3 miejsce w kumite U12 w kat. Młodzicy 45-50 kg.
  • Filip Kaim zajął 4 miejsce w kumite U14 w kat. Juniorzy Młodsi 45-50 kg.
  • Julia Karaś zajęła 4 miejsce w kumite U12 w kat. Młodziczki 40-45 kg.

Komentarz po Turnieju:
Kolejny weekend startowy, tym razem wybraliśmy się do Tarnowa 17 osobowym składem. Zawodnicy wystąpili w konkurencji kumite. Trzeba przyznać, że w Tarnowie zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy stoczyli pojedynki eliminacyjne, a potem w przypadku porażki w półfinale musieli zawalczyć o miejsce na podium i ta sztuka się nam udała praktycznie w stu procentach. 6 zawodników wywalczyło premiowane miejsce na podium! Oprócz tego przywozimy 2 srebrne medale oraz Mistrza Makroregionu U10 +35kg Artura Kędronia, który zwyciężył 3 walki. Powoli zbieramy energię i szykujemy się zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym na nadchodzące Mistrzostwa Polski PZKK, które odbędą się w Limanowej 15-go kwietnia! OSU!