Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Zuchy i harcerze z ”Jedynki” na wyjątkowym biwaku harcerskim w Mszanie Dolnej

W dniach 25-26 lutego zuchy i harcerze z ”Jedynki” wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami wzięli  udział w biwaku integracyjnym Hufca Gorczańskiego w Mszanie Dolnej. Gościnne drzwi otworzyła im Szkoła Podstawowa Nr 2, której dyrektor Bogumiła Cieżak już nie pierwszy raz witała harcerzy na biwaku integracyjnym.

Program harcerski dla uczestników przygotowali i zrealizowali harcerze wędrownicy z Mszany Dolnej pod czujnym okiem członków Komendy. Wszyscy przenieśli się do Lodowej Krainy i podczas gry wykonywali rozmaite zadania tematyczne. Na koniec każda gromada i drużyna  przygotowała znaną bajkę zmodyfikowaną na zimowe realia i scenerię.

Niezwykłym wydarzeniem był koncert poświęcony wszystkim, którzy pomagali Ukraińcom w pierwszych dniach wojny rok temu. Przypomnijmy, że harcerze w Mszanie Dolnej i w Limanowej aktywnie włączyli się i zorganizowali zbiórkę potrzebnych rzeczy dla ofiar ataku Rosji na Ukrainę. Podczas koncertu Komendant Hufca Gorczańskiego Grzegorz Jasiński wyraźnie wzruszony przypomniał tamte dni i wydarzenia, jakich był świadkiem na granicy polsko-ukraińskiej. Zaprosił także na scenę dzieci z Ukrainy, które wzięły udział w letnim Hufca obozie nad morzem, by chociaż na chwilę uciec myślami od dramatycznych doświadczeń. Dla nich i dla zaproszonych gości zuchy i harcerze z Limanowej, ze Słopnic i z Mszany Dolnej zaśpiewali wiązankę piosenek harcerskich.

Zuchy i harcerze z „Jedynki” składają podziękowania Burmistrzowi Miasta Limanowa Władysławowi Biedzie za pokrycie kosztów przejazdu na biwak.

Galeria

Wróć do góry