Deklaracja dostępności
Kultura

W sali kameralnej LDK odbyło się spotkanie z aktorką Marią Pakulnis

Organizatorem spotkania z aktorką, które miało miejsce w poniedziałek 20 marca była Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Z ramienia organizatora Marię Pakulnis oraz prowadzącego spotkanie – dziennikarza Andrzeja Kurdziela i wszystkich przybyłych gości przywitała  dyrektor biblioteki Joanna Michalik.

Aktorka w ciekawy oraz poruszający sposób przybliżyła limanowskiej publiczności swoją karierę zawodową. W swej opowieści wspomniała nauczycielkę, która prowadziła kółko teatralne w liceum, do którego uczęszczała aktorka, i która odkryła talent aktorski w nieśmiałej dziewczynie. Zapoczątkowało to również długotrwałą przyjaźń obu pań. Aktorka opowiedziała o swojej pracy w teatrze oraz w rolach filmowych. Za ostatnią rolę w filmie Johnny otrzymała Orła.

Aktorka stworzyła ciepłą relacje z publicznością oraz odpowiadała na jej liczne pytania.

Maria Pakulnis za ostatnią rolę w filmie Johnny otrzymała Orła. Oprócz gry w teatrze oraz filmie zajmuje się dubbingiem m.in. Harry Potter i Zakon Feniksa, Strażnicy Galaktyki, Quantum of Solace. Należy do grona najwybitniejszych aktorek średniego pokolenia, a jej talent aktorski doceniła nie tylko publiczność ale również krytycy. Laureatka wielu nagród. Grane przez nią postacie to najczęściej silne i pewne siebie kobiety.

Na zakończenie spotkania aktorka przeczytała poruszające wiersze Wisławy Szymborskiej. Było to niesamowite i ciepłe  spotkanie, pełne cennych przemyśleń, przywracające wiarę w dobro i drugiego człowieka.

W spotkaniu  licznie wzięli udział m.in. członkowie DKK dla Seniora działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry