Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Uczeń ZSP nr 4 Karol Frączek zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Radiowym

W piątek 3 marca w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego na najciekawszy głos radiowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Halo, halo tu radio”. W tym roku tematem przewodnim była „miłość”. Należało wybrać fragment tekstu traktujący o miłości, pochodzący z utworu literackiego (z wyłączeniem poezji), który następnie trzeba było zinterpretować głosowo. Laureatem 1 miejsca w swojej kategorii wiekowej  na najciekawszy głos radiowy w Polsce został Karol Frączek – uczeń klasy VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Limanowej.

Karol interpretował  głosowo fragment utworu Érica-Emmanuela Schmitta ” Oskar i pani Róża”. Został również zaproszony do występu na żywo oraz do nagrania audycji, która zostanie wyemitowana na antenie „Radia Andrychów”. Podczas uroczystej gali prezentował także przed zgromadzoną publicznością wybrany utwór literacki.

Konkurs cieszył się wielką popularnością, nadesłano 94 nagrania ( w ubiegłym roku tylko 23). Jak podkreślają organizatorzy”…Wydaje się, że współczesny świat zapomniał o pięknie posługiwania się darem, który popchnął człowieka w rozwoju, sprawiając, że wymiana myśli stała się bardzo łatwa. Mało ludzi zdaje sobie jednak sprawę, że posługiwanie się aparatem mowy jest również prawdziwą sztuką. Przekazywanie emocji za pomocą głosu, właściwa intonacja, czystość mowy, prawidłowa artykulacja, panowanie nad poziomem głośności wypowiedzi – długo można wymieniać czynniki, które decydują o pięknie wypowiedzi. Wszystko to sprawia, że docierający do uszu słuchaczy efekt końcowy może przynieść zupełnie różny skutek – od znudzenia do euforii! Umiejętność posługiwania się głosem to, podobnie jak inne talenty – nie tylko dar, ale też efekt doskonalenia swoich umiejętności, poprzez ich naukę…”.

Nagrodzone w konkursie nagranie Karola odsłuchać można na stronie ZSP nr 4 pod linkiem dostępnym TUTAJ

Wróć do góry