Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Pierwszy dzień Wojskowych Targów Służby i Pracy

Miasto Limanowa jest jednym z 16 miast w Polsce, w których odbywają się Wojskowe Targi Służby i Pracy organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, będące promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.

Piątek 17 marca to pierwszy dzień Targów Wojskowych, które odbywają się przy ul. Bronisława Czecha oraz ul. Łazarskiego, gdzie na przybyłych czeka najcięższy sprzęt wojskowy m.in. czołg Leopard 2A5.

Uroczystego otwarcia Targów o godz. 10:00 dokonał przybyły do Limanowej Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński, którego na miejscu przywitali gospodarze miasta i regionu – Burmistrz Miast Limanowa Władysław Bieda i Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Po krótkim powitaniu Wicewojewoda wraz z Burmistrzem i Starostą odwiedzili stanowiska ze sprzętem wojskowym.

Podczas Targów Wojskowych odwiedzić można stoiska promocyjno – informacyjne jednostek wojskowych, uczelni wyższych i szkół ponadpodstawowych oraz obejrzeć nowoczesny sprzęt taki jak przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnię rakietową WR-40 LANGUSTA, moździerz samobieżny RAK, czołg Leopard 2A5, pojazdy AERO, wielozadaniowe pojazdy kołowe o wysokiej mobilności HMMWV, robot saperski, sprzęt spadochronowy, motocykl VERSUS jak również pokazy dynamiczne działań żołnierzy.

W ramach Targów, które w piątek potrwają do godz. 18:00 odbywają się także inscenizowane rozmowy z wystawcami, pokazy wojskowe: elementy musztry, walka wręcz, techniki interwencji, samoobrona, pokaz wyszkolenia bojowego, czy też quizy z nagrodami „Nowoczesna armia”.

Osoby zainteresowane służbą w wojsku mogą znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Obecni podczas Targów rekruterzy informują jak zostać żołnierzem zawodowym, a także przekazują informacje dot. możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej mogą zapoznać się z ofertami zatrudnienia w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych. Na wszystkich przybyłych czeka wojskowa grochówka, a o godz. 15:00 w Limanowskim Domu Kultury zaplanowano występ orkiestry wojskowej.

Drugi dzień Targów Wojskowych  – sobota 18 marca – to podobnie jak w piątek promocja sprzętu wojskowego w godz. 9:00-18:00 przy ul. Bronisława Czecha i ul. Łazarskiego, a oprócz Targów także uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, która o godz. 10:00 odbędzie się na limanowskim rynku.

Galeria

Wróć do góry