Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Spotkanie z aktorką Marią Pakulnis – laureatką nagrody „Orły 2023” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na spotkanie ze znaną i cenioną aktorką teatralną i filmową Marią Pakulnis, które odbędzie się w poniedziałek 20 marca o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Andrzej Kurdziel.
Maria Pakulnis należy do grona najwybitniejszych aktorek średniego pokolenia. Za swe artystyczne dokonania wielokrotnie wyróżniona nagrodami:
nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Złotym Ekranem. Współpracowała z najważniejszymi reżyserami m. in.: T. Konwickim („Dolina Issy”), Krzysztofem Kieślowskim („Bez końca”, „Dekalog III”), J. Zaorskim („Jezioro Bodeńskie), A.Domalikiem („Zygfryd”), M.Gronowskim („Weryfikacja”). Zagrała niezapomniane role w „Obywatelu Piszczyku” A. Kotkowskiego, „Konsulu” M. Borka, „Pożegnaniu jesieni” M. Trelińskiego, „Pajęczarkach” B. Sass, „Rozdrożu Cafe” L. Wosiewicza. Telewizyjnej publiczności znana ze znakomitej roli Nadieżdy Tumskiej w serialu „Ekstradycja” W. Wójcika, jak również z innych produkcji tj. ,”Leśniczówka”, „Nad Rozlewiskiem”. Wystąpiła w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji.
Obecnie występuje w stołecznym Teatrze Komedia i Teatrze Kamienica, a także w Teatrze Polskiego Radia. Ostatnio aktorkę mogliśmy oglądać na wielkim ekranie w głośnym filmie Johny, za który otrzymała statuetkę „Orły 2023” dla najlepszej aktorki drugoplanowej. W 2016 roku, nakładem wydawnictwa Edipresse, ukazała się książka kulinarna z Marią Pakulnis i Januszem Mizerą. Podczas spotkania z limanowską publicznością nie zabraknie rozmowy o filmie, teatrze i życiu.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!
Wróć do góry