Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Odbyło się spotkanie w sprawie organizacji Memoriału Henryka Łasaka

W czwartek 2 marca w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie dotyczące organizacji 25. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Memoriał Henryka Łasaka. Założenia organizacyjne związane z wydarzeniem omawiali przybyli do Limanowej Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich – Mieczysław Nowicki i Dyrektor Wyścigu – Tadeusz Mytnik – ikony kolarstwa lat 70-tych ubiegłego stulecia, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Powiatu limanowskiego Wojciech Włodarczyk oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

12 sierpnia br. Limanowszczyzna gościć będzie międzynarodowe drużyny kolarskie, które już po raz czwarty podejmą rywalizację  na wymagającej trasie Beskidu Wyspowego. Impreza co roku gromadzi wielu pasjonatów sportów rowerowych i jest okazją do promocji tej formy aktywności fizycznej. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu i kibicowania najlepszym drużynom kolarskim.

Memoriał Henryka Łasaka po raz pierwszy wystartował w 1999 roku. Poświęcony został pamięci Henryka Łasaka zasłużonego kolarza, który m.in. pięciokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski, a po zakończeniu kariery z sukcesami trenował polską kadrę kolarzy szosowych. Został zapamiętany m.in. jako współtwórca największych sukcesów polskiego kolarstwa.  Od początku istnienia Memoriał wpisany jest do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i jest uznany za najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce.

(fot.: Powiat Limanowski)

Wróć do góry