Deklaracja dostępności
Kultura

Odbyła się Gala podsumowująca konkurs „Tobie książko, przyrzekamy”

Salę widowiskową Limanowskiego Domu Kultury we wtorek 28 lutego wypełniły dzieci z klas drugich wszystkich szkół z terenu miasta Limanowa.  Ponad 200 osób zgromadziło się, by najpierw obejrzeć wspaniałe przedstawienie pt. „Skarpetki na gigancie” wykonane przez grupę teatralną BAJTEK z ZSP nr 4 w Limanowej, gdzie scenariusz, kostiumy, aranżację i muzykę przygotowały Panie Danuta Ługowska oraz Jadwiga Kazan, a po porywającym spektaklu nadszedł czas na rozdanie nagród w konkursie „Tobie książko, przyrzekamy” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. Galę prowadziła Dyrektor Biblioteki – Joanna Michalik.

Laureaci otrzymali nagrody z rąk samej Renaty Piątkowskiej – autorki książek dla dzieci, która w swoim dorobku ma wiele publikacji dla najmłodszych. Konkurs skierowany był do uczniów klas II wszystkich szkół z terenu miasta Limanowa. Dzieci od jesieni ubiegłego roku prowadziły zeszyty lektur, a przede wszystkim uczęszczały do biblioteki i rozwijały swoją wyobraźnię i zainteresowania dzięki książkom.
Nagrodą dla wszystkich zgromadzonych było spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską i lektorką Malwiną Kożurno. Autorka wprowadziła dzieci w świat swoich książek – wypełniony wartościami, przygodami i… zwierzątkami. Najmłodsi z zaciekawieniem słuchali jej opowieści, a pani lektorka te wypowiedzi sprytnie z teatralną aparycją i dykcją przeplatała czytając fragmenty książek. Na koniec dzieci miały możliwość zakupienia książek autorki, po które chętnie sięgnęły. Otrzymały książki z autografami i dedykacjami.
Poniżej prezentujemy laureatów konkursu czytelniczego „Tobie książko, przyrzekamy”:
I MIEJSCE
Wojcieszak Nikola
Ryś Martyna
Zapała Nadia
Król Zofia
Golonka Witold
Padula Barbara
II MIEJSCE
Szewczyk Amelia
Twaróg Kornelia
III MIEJSCE
Tabor Alicja
Kutwa Daria
Wojtas Antoni
Tabor Natalia
Przyznano również 39 wyróżnień.

Galeria

Wróć do góry