Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Muzeum zaprasza na WARSZTATY WIELKANOCNE

Święta Wielkanocne coraz bliżej. Z tej okazji Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na warsztaty o tematyce wielkanocnej.

Już jutro tj. w sobotę 25 marca w godz. 10.00-13.00 w Muzeum odbędą się warsztaty projektowania kartek świątecznych techniką scrapbookingu. Każdy uczestnik zaprojektuje oryginalną kartkę, którą będzie mógł podarować bliskiej osobie. Organizator zapewnia wszelkie materiały, a koszt udziału w zajęciach to 60 zł./os.

Podczas kolejnych wielkanocnych warsztatów, które odbędą się w sobotę 1 kwietnia przygotowywane będą piękne ozdoby wielkanocne. Dzieci dowiedzą się co to wielkanocny pająk i wykonają go własnoręcznie, stworzą także przepiękną ozdobę – włóczkowego zajączka, który przypilnuje jajka w koszyczku podczas święcenia potraw. Oprócz prac plastycznych podczas zajęć przygotowany zostanie tradycyjny zakwas żuru, który uczestnicy zabiorą ze sobą jako owoc swej pracy, a rodzice będą mogli przyrządzić na nim „Wielkanocną święconkę”.

Zajęcia zmotywują uczestników do kreatywnego spojrzenia na zdobnictwo wielkanocne, przez co rozwiną zdolności plastyczne, manualne i poszerzą wiedzę na temat tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Warsztaty obywać się będą w godzinach od 10.00-13.00.

Cena warsztatów 40 zł/os. Zapisy od wt-sob: 8.00-16.00 w siedzibie Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej ul. Józefa Marka 13, pod numerem telefonu 18 337 20 42 lub mailowo na adres administracja@muzeum.limanowa.pl

Wróć do góry