Deklaracja dostępności
Kultura

Młodzież podsumowała działania w ramach Programu „Równać Szanse”

Młodzież z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej 13 marca świętowała zakończenie swojego projektu w ramach Programu „Równać Szanse”.
Uroczystą Galę podsumowującą projekt poprowadził  Maurycy Polaski, z którym młodzi spotkali się już wcześniej na zajęciach z poprawnej polszczyzny. Natalia i Ola przedstawiały prezentację multimedialną i opowiedziały zgromadzonym gościom o pracy podczas realizacji projektu oraz o tym czego się nauczyli i jakie zdobyli umiejętności przez 6 miesięcy trwania Programu. Następnie koordynator projektu podziękowała młodzieży za ich pracę i zaangażowanie w realizację projektu, życząc by doświadczenia zdobyte w Programie pozwoliły im na realizację swoich pasji i marzeń.
Na zakończenie odbył się koncert duetu Beata Małek i Daniel Bagnicki, który był podróżą przez największe utwory ostatnich dekad. Takie, które już pierwszymi brzmieniami potrafią przenieść w czasie do niezapomnianych chwil z naszego życia. Każdy utwór niesie ze sobą ponadczasową melodię i nastraja pozytywnie, a teksty mówią o uniwersalnych wartościach, którymi warto kierować się w życiu.
Podsumowując:
Realizacja projektu była dla młodych niesamowitą okazją do spróbowania swoich sił w czymś nowym, poznania nie tylko swoich mocnych i słabych stron ale także swojego środowiska oraz nowych ludzi. Zadania, które projekt stawiał przed nimi wymagały organizacji pracy, odpowiedzialności, umiejętności komunikacji. Nie wszystkie cele udało się nam zrealizować a nasza droga była tym razem bardzo kręta i bardzo wyboista. Mimo wszystko te wspólne pół roku było dobrym i inspirującym czasem, a każda nowa sytuacja sprawiła, że młodzież nauczyła się czegoś wartościowego.
Projekt sfinansowano ze środków Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Równać Szanse.
,,Uważam, że projekt z Programu Równać Szanse był świetny.
Poznałam tam wielu nowych ludzi, zmierzyłam się z różnymi problemami i poszerzyłam swoje horyzonty. Dziękuję Pani prowadzącej za masę wsparcia i zrozumienia oraz uczestnikom za naszą udaną współpracę.’’
Ola
,,Można powiedzieć, że Program „Równać Szanse” trochę zmienił moje życie. Poznałam ciekawe osoby i poczułam przynależność z innymi ludźmi. Moja pewność siebie i kreatywność wzrosła. Jestem bardzo wdzięczna Pani prowadzącej projekt za twórczą inicjatywę w rozwój młodzieży.’’
Natalia
,,W Programie Równać Szanse bardzo mi się podobało. Poznałam nowe osoby i miło spędziłam czas. Mogłam rozwijać swoje pasje dziennikarskie i sprawdzić swoje umiejętności. Warsztaty, które były zorganizowane wiele mnie nauczyły. Przez przeprowadzanie wywiadów pokonałam swoje bariery. Stałam się bardziej otwarta na nowe znajomości. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym Programie.’’
Lena
,,Ostatnie 6 miesięcy nauczyło mnie dużo nowych rzeczy. Dzięki tej grupie, tym ludziom poznanych w miejscu, w którym jeszcze rok temu nie spodziewałam się, że mogę ich tam poznać. Osoby poznane dzięki projektowi sprawiały, że chętnie tam przychodziłam i nie mogłam się doczekać następnego spotkania. Grupa nauczyła mnie współpracy, nowych umiejętności których nie nabyłabym w pojedynkę. Warsztaty i wycieczki organizowane w trakcie projektu dużo mnie nauczyły i co najmniej większość wydarzeń zapamiętam na zawsze. Dzięki Pani, która nas pilnowała, pomagała i wspierała w każdych decyzjach mogliśmy wydać nasze gazetki.’’
Martyna
,,Dzisiaj, po tych miesiącach ciężkiej pracy nad projektem mogę powiedzieć, że jestem prawdziwie szczęśliwa, że mogłam w nim uczestniczyć. Na zajęciach poznałam wielu ludzi, rozwinęłam swoje umiejętności pisarskie i manualne, a także stałam się pewniejsza siebie. Najbardziej podobało mi się prowadzenie wywiadów i wycieczki, w szczególności wyjazd do Radia RDN w Nowym Sączu. Natomiast momentu, w którym po raz pierwszy trzymałam w ręce świeżo wydrukowaną gazetkę nigdy nie zapomnę.”
Zosia
,,Dzięki Programowi poznałam nowe osoby, nauczyłam się współpracy z innymi oraz zdobyłam nowe umiejętności. Nauczyłam się jak przeprowadzić wywiad oraz jak dobrze napisać artykuł. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w projekcie’’.
Maja

Galeria

Wróć do góry