Deklaracja dostępności
Kultura

III konkurs plastyczny „Kreatywna Pisanka” – wyniki I etapu

Zakończył się I etap III konkursu plastycznego „Kreatywna Pisanka” organizowanego przez Limanowski Dom Kultury. Biorące udział w konkursie przedszkola i oddziały przedszkolne zaprojektowały przepiękne pisanki, które teraz czeka II etap i nabranie ostatecznej formy.

Celem konkursu jest ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs ten adresowany jest do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Jest on realizowany w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie przestrzennej pisanki. W I etapie każda z placówek może przekazać do siedziby organizatora projekt pisanki, który po zakwalifikowaniu do II etapu powinien przybrać postać pisanki w rozmiarze min. 50 cm x 70 cm. Zwycięskie prace zostaną ustawione w ogólnodostępnych miejscach na terenie Limanowej, dzięki czemu będą stanowić kolorowy i piękny element wystroju świątecznego i każdy będzie mógł zobaczyć je na żywo.

W konkursie przewidziane są nagrody finansowe dla zwycięskich placówek oraz bony na nagrody rzeczowe dla wyróżnionych.

Właśnie zakończył się I etap konkursu. Poniżej znajduje się protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej, która po burzliwej naradzie, postanowiłam zakwalifikować do II etapu 6 projektów. Zakwalifikowane przedszkola, będą miały czas do 30 marca, na przygotowanie ostatecznych prac, które następnie poddane zostaną ocenie jury i zdobędą odpowiednie miejsca.

LDK dziękuje wszystkim przedszkolom za udział w I etapie i przygotowanie pięknych oraz pomysłowych projektów. Gratulacje kieruje także do zakwalifikowanych z niecierpliwością czekając na gotowe, pełnowymiarowe prace. Dyplomy za udział w I etapie zostaną wręczone podczas wydarzenia podsumowującego konkurs – 4 kwietnia, o godz. 10:00 w sali widowiskowej LDK – na które zaproszone zostaną wszystkie biorące udział w konkursie przedszkola.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Artystycznej
I etapu
III Konkursu Plastycznego „Kreatywna Pisanka”
3.03.2023 r.
Limanowski Dom Kultury

Komisja w składzie:
    –    dr Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
    –    Lidia Marek – Jurkowska – pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz i opiekun zbiorów bibliotecznych i artystyczno-historycznych, pasjonat kaligrafii
    –    Zofia Ślezak – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury;
    –    Joanna Dębska – kulturoznawca, Instruktor ds. organizacji imprez i kina Limanowskiego Domu Kultury

po ocenieniu prac postanowiła zakwalifikować do II etapu:

•    Miejskie Przedszkole Nr 3 w Limanowej
•    Szkołę Podstawową im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – oddział przedszkolny
•    Przedszkole „Słoneczko” Nr 4 w Siekierczynie
•    Szkołę Podstawową Nr 2 w Męcinie – oddział przedszkolny
•    Niepubliczne Przedszkole im. bp Piotra Bednarczyka w Limanowej
•    Przedszkole „Słoneczko” przy ul. Piłsudskiego w Limanowej

Wszystkie przedszkola biorące udział w I etapie otrzymają dyplom za udział.
Komisja artystyczna zwraca uwagę na potrzebę większego zaangażowania dzieci w tworzenie poszczególnych elementów pisanki. Mają być one tworzone pod nadzorem nauczyciela, ale samodzielnie (malowanie, wydzieranie, klejenie, wycinanie, kształtowanie, lepienie itp.). Proponujemy całkowitą rezygnację z elementów gotowych na korzyść tych wykonanych ręcznie przez dzieci.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Oto zdjęcia zakwalifikowanych pisanek:

Galeria

Wróć do góry