Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wernisaż wystawy ,,SALOON NR 4 Dwa miesiące onkologii“Aleksandra Majerskiego

W czwartek 23 lutego w Miejskiej Galerii sztuki odbył się wernisaż wystawy ,,SALOON NR 4 Dwa miesiące onkologii“ znanego w limanowskim środowisku twórcy Aleksandra Majerskiego. Na wystawie artysta prezentuje nie tylko z rzeźby, rysunki, które metaforycznie odwołują się do ostatnich przeżyć artysty, ale też prace wykonane z materiałów tj. kieliszki po lekach.
Wydarzenie otworzyła Joanna Michalik-Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, która przywitała autora wystawy oraz gości przybyłych na wernisaż. Następnie głos zabrał twórca wystawy – Aleksander Majerski, który szczegółowo opowiedział o powstaniu wystawy i przeżyciach związanych z procesem tworzenia dzieł w specyficznym, a zarazem wyjątkowym miejscu i czasie. Prace powstały w niecodziennej pracowni ,,Saloon nr 4“ na oddziale onkologii. Aleksander Majerski wspominał również pobyt w ,,Saloon nr 4“ , a także chwile i ludzi związanych z tym miejscem. Choć sytuacja życiowa dla niejednej osoby mogłaby być trudna, to jednak artysta zachował pogodę ducha, życiowy optymizm i odzwierciedla to w swoich pracach.
 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich do zwiedzania tej wyjątkowej wystawy, która będzie dostępna do 23 marca.

Galeria

Wróć do góry