Deklaracja dostępności
Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna podsumowała feryjne zajęcia z najmłodszymi

Czas tegorocznych ferii zimowych był w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej wypełniony był różnorodnymi zajęciami.
Dwutygodniowy okres zimowej wypoczynku rozpoczął się w bibliotece balem karnawałowo-czytelniczym. Były tańce, zabawy i różne konkurencje zachęcające do współzawodnictwa.
„Kreatywniaki” nauczyły się tworzyć różne przedmioty i zabawki z rzeczy, które wydają się być niepotrzebne. Na warsztatach powstawały prawdziwe arcydzieła. „Eksperymenty Pana Kleksa” obudziły w uczestnikach chęć poznania fantastycznego (czasem magicznego) świata chemii, związków i reakcji chemicznych jak w słynnej Akademii Pan Kleksa!
Bibliotekę odwiedził również Pan Poeta – autor książek, ale także wspaniały animator zachęcający do czytania i do działania. Spędzony z nim czas był wesoły i kolorowy jak balony! Na zakończenie ferii uczestnicy warsztatów malowali na szkle z ogromną precyzją różne elementy związane z naszym regionem. Powstałe prace będą zapewne stanowić pamiątkę i miłe wspomnienie zimowych ferii.
Wszystkim wydarzeniom, warsztatom towarzyszyły przede wszystkim książki – wiedza, która z nich płynie, pomysły, natchnienia.

Galeria

Wróć do góry