Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

„Megamisja” w limanowskiej „Jedynce”

W kwietniu 2022 roku świetlica z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 zgłosiła się do ogólnopolskiego programu MEGAMISJA. Po dwóch miesiącach dotarła informacja o zakwalifikowaniu się placówki do udziału w ww. programie, jako jednej z 23 szkół
z terenu województwa małopolskiego.

Tak oto rozpoczęła się przygoda w cyfrowym laboratorium. Uczniowie z klas 2 i 3 uczęszczający do świetlicy szkolnej poznali bohaterów programu – Julkę, Kubę i Psotnika. Razem z nimi wcielają się w role detektywów, rozwiązują zagadki oraz odkrywają dobre i bezpieczne strony technologii komputerowej.  Każde spotkanie z MEGAMISJĄ to swego rodzaju wyzwanie, przy realizacji którego uczniowie uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

W trakcie zajęć dzieci nie tylko nabywają nową wiedzę, ale także za zaangażowanie i aktywność grupy otrzymują nagrody. Drużyna z ZSP nr 1 – Jedynkowe Psotniki – za swoje działania otrzymała: zestaw kreatywny, tablet oraz zestaw gier planszowych i książek. Szkolnym koordynatorem programu jest Magdalena Czachurska-Bieda.

Uczniowie „Jedynki” czekają na kolejne wyzwania i nagrody!

 

Galeria

Wróć do góry