Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Limanowski Dom Kultury ogłasza nabór do zespołu aktorskiego Teatru „CO SIĘ STAŁO?!”

Jeśli jesteś osobą, która:

– ma ukończone 16 lat,

– nie boi się nowych wyzwań,

– jest komunikatywna,

– chce spróbować swoich sił na scenie i wziąć udział w nowych spektaklach Teatru – zgłoś się do Zespołu Aktorskiego Teatru „CO SIĘ STAŁO?!” .

Teatr „CO SIĘ STAŁO?!” powstał w 2009 roku i od początku swojej działalności nie tylko miał na celu prezentację sztuk teatralnych, ale był także miejscem, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać swój talent i zainteresowania. Dla wielu z członków grupy teatr to nie tylko hobby, ale również plan na życie, co pokazuje droga, jaką obrało kilkoro z byłych aktorów limanowskiego teatru.

Pierwszym kierownikiem teatru, który wyznaczył kierunek na następne lata, był Janusz Michalik – aktor i reżyser Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego oraz Teatru NSA w Nowym Sączu, animator kultury, wieloletni kierownik artystyczny Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, współtwórca Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Jest także autorem książek poetyckich: „Trzy razy twarz” (1986), „Wieczór z Giocondą” (1993), „Kastor i Polluks” (2012), „Mythos” (2013), „Rymowanki dla małych i trochę większych” (2015), „Alfa i Omega”(2018). Wychował wielu młodych aktorów, co mogliśmy zaobserwować także na przykładzie Teatru „CO SIĘ STAŁO?!”. W latach 2016 – 2021 opiekę artystyczną nad grupą sprawował Marcin Król – utalentowany aktor i reżyser, osoba pełna zaangażowania i wielu pasji (również pozateatralnych), związany z teatrem od chwili jego powstania – przygotowując z zespołem kolejne cztery premiery. Po tragicznym śmiertelnym wypadku Marcina Króla w 2021 r. kierownictwo artystyczne nad Teatrem „CO SIĘ STAŁO?!” przejął ponownie Janusz Michalik.

Swoje przedstawienia Teatr prezentował nie tylko limanowskiej publiczności, ale również podczas Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu, w Starym Sączu, na Scenie nowosądeckiego SOKOLA, czy w odległym Szczecinie.

Teatr ma na swoim koncie 12 spektakli. Obecnie trwają przygotowania do pracy nad 13 premierowym przedstawieniem.

Teatr „CO SIĘ STAŁO?!” przygotował do tej pory następujące sztuki:

– „BURZA W TEATRZE GOGO” (premiera: maj 2010 r.);

– „TEATRZYK ZIELONA GĘŚ” (premiera: maj 2011 r.);

– „KUBUŚ PUCHATEK” (premiera: kwiecień 2012 r.);

– „MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” (premiera: czerwiec 2013 r.);

– „RONDO” (premiera: czerwiec 2014 r.);

– „BURZA W TEATRZE GOGO” – wersja II (premiera: maj 2015 r.);

– „ZOŁZY” (premiera: marzec 2016 r.);

– „POCZEKALNIA” (premiera: kwiecień 2017 r.);

– „WARIACI” (premiera: październik 2018 r.);

– „KANDYDATKI NA ŻONĘ” (premiera: luty 2021 r.);

– „MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – wersja II (premiera: październik 2021 r. na 25. Jesiennym Festiwalu Teatralnym w Starym Sączu);

– „ZAŚWIATY, czyli CZY PIES MA DUSZĘ?” (premiera: czerwiec 2022 r.)

Zapisy do zespołu przyjmowane są w sekretariacie LDK w godzinach 8:00-16:00, tel. 18 337 16 03, e-mail : biuro@ldk.limanowa.pl do 28 lutego!

 

 

Wróć do góry