Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

„Leśna zbiórka zuchowa” zuchów z limanowskiej „Jedynki”

W limanowskiej „Jedynce” jako jedynej szkole na terenie Limanowej działa Gromada Zuchowa ZHP „Przyjazne Orły” prowadzona przez dh pwd. Ewę Opokę. W okresie zimowego wypoczynku odbyła się niecodzienna zbiórka zuchowa. Na początku „zuszki” pochwaliły się samodzielnie wykonanymi plakatami o mieszkańcach lasu. Następnie przygotowywały piosenki, które zaprezentowane zostaną na harcerskim koncercie z okazji Dnia Myśli Braterskiej w dniu 25 lutego w Mszanie Dolnej. Kolejna część zbiórki poświęcona była na spotkanie z Panią leśnik z Nadleśnictwa Limanowa.

Zaproszona na zbiórkę Pani leśnik przedstawiła prezentację multimedialną i opowiedziała o pracy leśnika i o lesie. Ostatnia część zbiórki poświęcona była działaniom praktycznym – jak to się mówi po zuchowemu „majsterce”. Zuchy służące na co dzień innym ludziom, pomyślały również o zwierzętach, które zimową porą nie mają gdzie zdobyć pożywienia. Zadaniem zuchów było przygotowanie tłuszczowych kul z pokarmem dla ptaków.

Każdy dzielny zuch przełamując swoje opory zapachowe i dotykowe przygotował samodzielnie jedną tłuszczową kulę z pokarmem dla ptaków. Zmieszany został smalec z różnego rodzaju ziarnami: słonecznikiem, pestkami dyni, płatkami owsianymi oraz gotową mieszanką ziaren dla ptaków. Po ulepieniu tłuszczowej kuli dzieci włożyły ją do siatki i zawiązały dratwą z dwóch stron, żeby nie wypadła.

Po zbiórce każdy zuch miał za zadanie zawiesić kulę na drzewie w pobliżu swojego domu. Zuchy zadanie wykonały znakomicie!

Galeria

Wróć do góry