Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

22 lutego – Harcerski Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego skauci i harcerze na całym świecie obchodzą święto przyjaźniDzień Myśli Braterskiej. Ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo. Święto symbolizuje solidarność między ludźmi bez względu na narodowość, wyznanie, pochodzenie czy wiek.

Jako datę obchodów Dnia Myśli Braterskiej nie bez powodu wybrano 22 lutego – tego dnia bowiem urodził się twórca skautingu Robert Baden-Powell – w roku 2023 przypada 164. rocznica jego urodzin. To także dzień urodzin jego żony Olave – naczelniczki skautek.

Tradycją jest, że tego dnia wszyscy skauci, zuchy i harcerze oraz instruktorzy przesyłają sobie ciepłe myśli i życzenia radosnych przygód na harcerskim szlaku. W Mieście Limanowa – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 prężnie działają: Gromada Zuchowa „Przyjazne Orły” oraz V Drużyna Harcerska „Dzieci Gór” należące do Hufca Gorczańskiego w Mszanie Dolnej. Współpracują one z innymi gromadami i drużynami, spotykają się na wspólnych biwakach. Najbliższy odbędzie się w Mszanie Dolnej 25 -26 lutego br.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej składamy wszystkim Instruktorom, Zuchom i Harcerzom życzenia zadowolenia z pełnionej służby i sił do zmiany siebie oraz świata na lepsze! Czuwaj!

Galeria

Wróć do góry