Zapomniany artysta i konstruktor z Przyszowej – Antoni Hybel – wernisaż w Miejskiej Galerii Sztuki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Łukowicy serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy poświęcony regionalnemu twórcy rodem z Przyszowej. Wernisaż odbędzie się 26 stycznia o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Będzie to wystawa przedstawiająca dorobek niezwykłego artysty urodzonego w Przyszowej. Antoni Hybel urodzony w 1872 roku, rzeźbiarz, malarz, lutnik, wynalazca oraz konstruktor. W 1925 roku wykonał i opatentował skrzypce według własnego projektu. Które zostały nazwane ,,Skrzypcami polskimi, z duszą skrzydlatą’’. Artysta w latach przedwojennych miał wiele wystaw indywidualnych. Między innymi w warszawskiej Zachęcie, Berlinie. Ponadto swoje skrzypce prezentował na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Wernisaż wystawy będzie doskonałą okazją do obcowania z dziełami stworzonymi przez wrażliwego artystę i poznania postaci pochodzącej z powiatu limanowskiego – bogatego w wybitnych twórców.

Będzie to pierwsza tegoroczna wystawa prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki.