Ruszył nabór do Limanowskiej Orkiestry Kameralnej

Limanowska Orkiestra Kameralna działająca przy Limanowskim Domu Kultury, ogłosiła nabór na członków zespołu.

Poszukiwani są  instrumentaliści powyżej 16 roku życia, grający na instrumentach smyczkowych (skrzypce, wiolonczela, altówka) oraz instrumentach dętych blaszanych i drewnianych. Mile widziani absolwenci szkół muzycznych lub uczniowie klas dyplomowych. W ramach członkostwa w orkiestrze zapewniony jest atrakcyjny materiał nutowy, regularne koncerty, udział w kursach i warsztatach rozwijających potencjał twórczy. Zespół dysponuje salą do prób oraz pomieszczeniem do indywidualnego ćwiczenia, obszerną biblioteką nutową i płytową wraz z profesjonalnym zapleczem technicznym.

Przesłuchania i najbliższa próba odbędzie się 21 stycznia, o godz. 9:45 w sali muzycznej na II piętrze w budynku LDK.

Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dołączyć do orkiestry zadzwoń: 502 542 442.

Limanowska Orkiestra Kameralna  powstała w maju 2016 roku. Jej repertuar obejmuje muzykę współczesną, filmową, rozrywkową oraz utwory inspirowane muzyką regionu. Obecnie zespołem kieruje Krystian Jaworz – kompozytor i aranżer, który ukończył studia na  Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki klasycznej oraz fortepianu jazzowego, współtwórca duetu Surreal Players, na stałe współpracujący z zespołami Max Klezmer Band, Groove Set, Agata Kulis Music, Gurgul Band, Giles Barratt Quartet. Orkiestra występuje nie tylko na rodzimym podwórku, ale również w wielu miastach Polski: ma na swoim koncie m.in. koncerty w Łodzi czy Piotrkowie Trybunalskim – w planach są również koncerty zagraniczne.

Więcej informacji, galerie zdjęć i nagrania z dotychczasowych występów znajdują się TUTAJ.