Program Czyste Powietrze – nowe warunki dotyczące pozyskania dotacji

Od początku stycznia 2023 roku obowiązują nowe warunki w pozyskaniu dotacji w ramach Programu Czyste Powietrze na zadania termomodernizacyjne i wymianę urządzeń grzewczych w budynkach jednorodzinnych:

1. podniesiono maksymalne kwoty dotacji dla poszczególnych zadań /inwestycji
  2. zwiększono wartości progów dochodowych
  3. wprowadzono dodatkowe finansowanie w przypadku przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji
  4. wprowadzono  możliwość złożenia 2 wniosków o dofinansowanie

Powyższe zmiany  mają zachęcić do głębokiej termomodernizacji wraz z wymianą źródła ciepła.

Aby otrzymać dofinansowanie na kompleksową termomodernizację, wymagany jest audyt energetyczny oraz wykonanie wszystkich elementów wskazanych w jednym z wariantów w przygotowanym audycie, który zagwarantuje zmniejszenie zużycia energii użytkowej (EU) na cele ogrzewania budynku (do wartości nie większej niż 80 kWh/(m2*rok), lub o minimum 40%.)

Przypominamy, że w Urzędzie Miasta Limanowa funkcjonuje Punkt Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, który czynny jest codziennie w godzinach pracy Urzędu Miasta Limanowa oraz pod nr. 18 337 20 54 wew.164.

Poniżej szczegółowe informacje  o nowych warunkach udziału w Programie :