Deklaracja dostępności
O mieście

Podsumowanie 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Limanowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w LDK podsumował tegoroczny 31. finał akcji. W tym roku razem z Fundacją WOŚP zbierane były pieniądze na walkę z sepsą i wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Hasło 31. Finału to „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.  Zbiórki oraz licytacje osiągnęły kwotę 64 090,48 zł. Do tego należy doliczyć kwotę z eSkarbonki w wysokości 245 zł. A zatem całościowo Sztab Limanowa uzbierał 64 335,48 zł.

Limanowski Sztab działający przy Limanowskim Domu Kultury, w tym roku liczył 42 wolontariuszy. Kwota jaką udało im się zebrać do puszek kwestując na ulicy naszego miasta i okolic to 56748,49 zł. Z piętnastu puszek stacjonarnych, znajdujących się na terenie Limanowej udało się uzbierać 3 791,99 zł. Natomiast licytacje zakończyły się kwotą 3 550,00 zł. Ostateczna kwota naszej wirtualnej eskarbonki zatrzymała się na 245 zł.

Niedzielne popołudnie obfitowało w wiele atrakcji w tym koncerty, pokazy czy zabawy dla dzieci. Na scenie LDK wystąpiły: dziecięce grupy taneczne pod kierunkiem Pani Ełły Witeckiej, grupa Hip Hop pod kierunkiem Bartłomieja Jędrala, zespół Divine Kids, grupa dziecięca Zespołu Regionalnego „Limanowianie”, Emilia Pietrzak, Nikola Papież, zespół Pa Tera, Tercet SMV.

Tradycyjnie w ramach światełka do nieba o godz. 20:00 na terenie skateparku miał miejsce nietypowy pokaz świateł oraz laserów. Taki pokaz odbył się w Limanowej po raz pierwszy i cieszył się dużym zainteresowaniem. Pokaz zorganizowała i przeprowadziła firma Art-Stage z Wieliczki. Główny koncert zagrał zespół KRUCA BANDA, który rozgrzał publiczność oraz zaprosił do wspólnej zabawy i tańca.

 

Limanowski sztab Orkiestry dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia. Wszyscy wolontariusze wytrwale kwestowali na ulicach Limanowej oraz okolicach, a lokalni artyści zagrali wspaniały koncerty, podczas którego były licytowane liczne przedmioty. Podziękowania kieruje do limanowskiej Policji, która w tym dniu dbała o bezpieczeństwo kwestujących oraz do właścicieli miejsc, w których stała puszka stacjonarna: Kinu Klaps, Pracowni fryzjerskiej „Yes&You”, sklepowi Bobas, Restauracji Siwy Brzeg, firmie Jantar,  Restauracji Caverna, firmie Elektret Zamieście, Karczmie Matras, Gabinetowi kosmetycznemu C&G, Restauracji LOFT HOUSE, Studiu Urody „Be Glamour”, firmie handlowej „K2” obuwie, Restauracji Orientalnej MEKONG, Restauracji Meat Me i Beauty Atelier.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy przekazali przedmioty i usługi na aukcje,  konferansjerom, którzy charytatywnie poprowadzili finałowy koncert, firmie Kłak Film Ślubny, za stworzenie relacji filmowej z finału, właścicielom zabytkowych Volkswagenów Garbusów, którzy udostępnili swoje pojazdy i zorganizowali przejazdy po mieście Limanowa, hodowli Błękit Beskidu FCI za pokaz pięknej rasy psów dog niemiecki błękitny, Annie Daniel za przeprowadzenie animacji dla dzieci, Centrum Szkoleń Ratowniczych za udostępnienie sprzętu oraz przeprowadzenie nauki pierwszej pomocy oraz firmie Mkbudka – fotobudka za obsługę fotobudki, która przyniosła wszystkim dużo radości oraz pamiątkowych zdjęć.

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Limanowskiego Domu Kultury pod linkiem https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/31-final-wosp-w-limanowej

Galeria

Wróć do góry