Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Limanowski Klub Kyokushin Karate podsumował 2022 rok

Miniony 2022 rok to dla Limanowskiego Klubu Karate Kyokushin szczególny czas, w którym wiele udało się zrobić.  To rok w którym zbiegły się 2 jubileusze 40 lat Karate Kyokushin na ziemi limanowskiej oraz 25 lat sportowej działalności klubu. Poniżej podsumowanie minionych 12 miesięcy:

Najważniejsze zdobycze medalowe:

  • 2 medale na Mistrzostwach Europy WKB w Dębicy (12-13.11.2022)
  • 7 medali na Mistrzostwach Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego w Ełku (23.04.2022)
  • 2 medale na Pucharze Polski TOP OYAMA Polska Federacja Karate w Bytomiu (3-4.12.2022)

Łącznie zawodnicy Klubu zdobyli 182 medale w mistrzostwach, turniejach i zawodach różnej rangi. 3 razy staliśmy na podium w klasyfikacji drużynowej.

Wszystkie działania Klubu bardzo mocna wspiera firma NOWI na czele z sempai Andrzej Kędroń oraz Grzegorzem Pietrzakiem.

Chronologiczny spis minionych wydarzeń:

Styczeń

W styczniu jak co roku odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe w naszym klubie. Egzamin został przeprowadzony przez shihan Zbigniewa Golińskiego z podziałem na kilka mniejszych grup wiekowych (dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzież oraz dorośli).

Galeria

Luty

W lutym w naszym dojo odbyło się Seminarium IKO Nakamura w którym wzięli udział nasi karatecy oraz 20 osobowa ekipa z Białegostoku na czele z shihan Piotrem Sawickim

Galeria

Marzec

Pod koniec marca wzięliśmy udział w Sendomiria Cup w Sandomierzu, gdzie 29 naszych zawodników zdobyło 17 medali.

Galeria

Kwiecień

23 kwietnia 10 zawodników wystartowało w Mistrzostwach Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego w Ełku. Nasza 10-tka zawodników zdobyła 7 medali w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Brajan Bulanda został Mistrzem Polski w kat. 2007-2008 -65 kg.

W kwietniu również rozdaliśmy 230 koszulek klubowych wszystkim trenującym i ćwiczącym w naszym Klubie – akcję wsparła firma #NOWI.

Galeria

Maj

7 maja 19 zawodników reprezentowało nasz klub na XXIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, gdzie zdobyliśmy 12 medali.

20 maja odbyła się 3 edycja East Side Fight w Białymstoku gdzie sensei Mateusz Puch wystąpił w walce w formule Karate Kyokushin.

21 maja odbyło się Seminarium z Semmy Schiltem pod kątem K1 w Białymstoku, w którym wzięli udział nasi trenerzy.

22 maja 6 zawodników wystartowało w Ostrowi Mazowieckiej na XVII Turnieju Karate Kyokushin Open IKAK Poland Championship i ostatecznie zdobyli 5 medali!

Galeria

Czerwiec

Z początkiem czerwca przeprowadziliśmy nieodpłatne zajęcia la wychowanków rodzin zastępczych w naszym dojo. Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

A w pierwszy weekend czerwca 36 zawodników wystartowało na IV Pucharze Beskidów Karate Kyokushin w Bielsku Białej, gdzie zdobyliśmy 32 medale oraz 2 miejsce drużynowo na 18 klubów z całej Polski.

15 czerwca wykonaliśmy pokazowy trening dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Montessori im. św. Antoniego w Porąbce koło Dobrej.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji odbył się letni egzamin na stopnie szkoleniowe kyu w 3 turach, do którego podeszło ponad 120 osób.

W pierwszy weekend wakacji odbył się Europejski Obóz Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku, podczas którego nasz klub wzbogacił się o kolejny stopień mistrzowski – Sensei Pawel Jurek 1 dan!

Galeria

Lipiec-sierpień

23 lipca na stadionie LKS Płomień Limanowa w Łososinie Górnej odbył się Festyn Klubowy, w którym wzięły udział całe rodziny naszych karateków, którzy na co dzień trenują w różnych grupach w Limanowej, Łososinie Górnej, Nowym Sączu.

Galeria

Wrzesień

We wrześniu rozpoczęliśmy zajęcia we wszystkich grupach oraz sekcjach naszego klubu.

Ruszyliśmy mocno do przodu z reklamą 2 edycji IKO Nakamura Polish Open 2022 Limanowa. Zobaczcie jaki przygotowaliśmy zwiastun wydarzenia:

Październik

W pierwszy weekend października 12 zawodników wystartowało na Polish Open WKB w Leżajsku i zdobyło 9 medali oraz 4 miejsce drużynowo na 20 klubów.

8 października 9 zawodników wystartowało na Międzynarodowym Turnieju w Skarżysku Kamiennej gdzie zdobyli 3 medale. Tego samego dnia druga ekipa wystartowało w Lesku na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Biesa i Czada. 9 zawodników zdobyło 8 medali!

Również 8 października shihan Zbigniew Goliński oraz sensei Waldemar Ćwik wzięli udział w Ogólnopolskim Seminarium Oyama PFK w Krakowie, które zorganizował Hanshi Jan Dyduch (Oyama PFK).

22 października na drugiej edycji IKO Nakamura Polish Open w Limanowej zobaczyliśmy 422 zawodników z 40 klubów z Polski, Czech, Ukrainy i rzutem na taśmę 1 zawodnik z USA, który reprezentował Seiken-Dojo z Chicago. Nasz klub potwierdził swoją dobrą dyspozycję zdobywając 1 miejsce drużynowo i 35 medali!

Na koniec października na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Dębu Bartek w Żagnańsku zdobyliśmy 7 medali. Warto dodać, że w zawodach wzięło udział tylko 7 naszych zawodników.

Galeria

Listopad

Z początkiem listopada wystartowaliśmy liczną ekipą (27 zawodników) w Łukowicy gdzie zdobyliśmy 20 medali!

Tydzień później zostały rozdane powołania PZKK dla 15 zawodników naszego klubu do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy WBK w Dębicy.

W dniach 12-13 listopada odbyły się 5 Wagowe Mistrzostwa Europy WKB w Dębicy. Mistrzostwa zgromadziły blisko 670 zawodników z 17 krajów z całej Europy. 14 zawodników naszego klubu wystartowało w tej prestiżowej imprezie. Z Dębicy tylko Tymoteusz Halota oraz Antoni Kędroń przywieźli brązowe medale!

Na koniec listopada wystartowaliśmy jeszcze w VII Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin w Wilkowicach. 36 zawodników naszego klubu wywalczyło 25 medali i 2 miejsce drużynowo!

Galeria

Grudzień

Ale, to nie koniec! Z początkiem grudnia w Bytomiu na Pucharze Polski Oyama TOP Mateusz Pławecki zdobył złoty medal w kat. młodzieżowiec oraz sensei Paweł Jurek srebrny medal w kat. masters.

5 grudnia nasze dojo odwiedził święty Mikołaj i wręczył ponad 100 mikołajkowych paczek wszystkim dzieciom trenującym w naszym klubie.

17 grudnia zakończyliśmy sezon startowy wewnętrzną 5 edycją Limanowskiej Ligi Karate Kyokushin.

Galeria

Podsumowanie

Niewątpliwie największym sukcesem pod względem sportowym, organizacyjnym w mijającym roku była organizacja oraz przeprowadzenie drugiej edycji IKO Nakamura Polish Open, które było zwieńczeniem i ukoronowaniem 40 lat Karate Kyokushin na ziemi limanowskiej i drugiego jubileuszu 25 lat sportowej działalności Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. Jako klub całościowo i pod każdym względem daliśmy radę i liczymy na to, że wydarzenie to na stałe zagości w kalendarzu jesiennych imprez sportowych!

Niezmiernie cieszy postawa naszych najmłodszych karateków z grup młodszych, które pod okiem sensei Marcina Guzika, sensei Tadeusza Dyrka, sensei Mateusza Pucha oraz sensei Justyny Woźniak nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach. Z pełną świadomością możemy powiedzieć, że nie boimy się przyszłości, za 10 lat to właśnie te dzieci, kadeci zastąpią naszych obecnych zawodników. Słowa uznania należą się również kadetom i juniorom, którzy ciężko pracując na treningach grupy starszej zdobywają medale i z turnieju na turniej walczą o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie Kyokushin. Limanowscy wojownicy spod znaku „Goliński Team” tak jak przed laty bracia Golińscy idą w ślady swoich trenerów, zdobywają medale a swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu. Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje. Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc sponsorów, którzy w mijającym roku wsparli nasze działania. Dziękujemy przede wszystkim sempai Andrzejowi Kędroniowi oraz panu Grzegorzowi Pietrzakowi – właścicielom Firmy N.O.W.I. bez których wiele inicjatyw nie udałoby się zrealizować.

Dziękujemy również firmom: SCAFO, FHU ŚLEDŹ, Rep-Car, Elek Invest, Błoniarz Budownictwo, Traktor Serwis, ACE Group, AKPO, Pietrzak Bau, Elektropol, Efer, Tok Drew, SB Architekci, BS Ogrody, Firma Długopolski, Loft House, Jasicówka, Betoniarnia WOLIMEX, Top Level, Net-Factory.

Dziękujemy instytucjom (Miasto Limanowa, Gmina Limanowa) i ludziom dobrej woli (pan radny Daniel Łącki, Wiesław Sędzik, Janusz Kądziołka, Leszek Woźniak), którzy wspierają nasze działania. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce, Europie i nawet w dalekiej Japonii walczyć o najwyższe miejsca.

DZIĘKUJEMY – Dōmo arigatō!

40 lat Karate Kyokushinkai na ziemi limanowskiej za nami. 2022 rok, rok 25 lecia sportowej działalności klubu za nami. Wiele wspaniałych wydarzeń i chwil – to wszystko jest już historią, ale jakże piękną !!! Przed nami kolejne dni i miesiące. Obiecujemy, że będzie się działo!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2023 r.

OSU!

Wróć do góry