Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Księgozbiór w telefonie – darmowa aplikacja Sowa MOBI w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Czytelnicy limanowskiej biblioteki mogą już korzystać z darmowej aplikacji Sowa MOBI, umożliwiającej korzystanie z katalogu oraz ze swojego konta czytelnika biblioteki za pomocą mobilnego urządzenia (smartfon, tablet). Aplikację można pobrać ze sklepu internetowego Google Play (dla systemu Android) oraz z App Store (dla systemu iOS).
Użytkownik, który jest już zapisany w bibliotece (posiada konto czytelnika w systemie bibliotecznym) i chce korzystać z Sowa MOBI może zalogować się do aplikacji mobilnej podając ten sam adres e-mail i hasło jak do posiadanego konta w OPAC.
Aplikacja mobilna po zainstalowaniu na smartfonie, pozwala każdemu niezalogowanemu użytkownikowi (w tzw. trybie anonimowym) na przeglądanie katalogu i inteligentne wyszukiwanie proste lub zaawansowane za pomocą atrybutów tj. tytuł, autor, temat, forma i typ, gatunek. Widoczne są również statusy dostępności książek oraz innych zbiorów katalogowych.
Dla zainteresowanych możliwe jest też przeglądanie kolekcji tematycznych, tworzonych przez biblioteki, np., Nowości wydawnicze, Duży druk itp.
Po zainstalowaniu aplikacji Sowa MOBI powiadomienia PUSH będą od razu aktywne i będą informowały m.in. o nadchodzących terminach zwrotów wypożyczonych materiałów lub ich przekroczeniu.
Strona aplikacji Sowa MOBI: https://mobi.sowa.pl/
Sowa MOBI w Google Play: https://play.google.com/
Sowa MOBI w App Store: https://apps.apple.com/
Wróć do góry