Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Świąteczny transport z pomocą humanitarną dotarł do Truskawca

W niedzielę 11 grudnia po raz kolejny transport z pomocą humanitarną dotarł do partnerskiego miasta Truskawiec na Ukrainie.

W świątecznym  transporcie znalazły się m.in. pierogi z kapustą i grzybami – namiastka Świąt – podarowane przez firmę GÓRSMAK oraz kosze z żywnością zebraną w sieci sklepów Auchan. Transport zawierał także sprzęt budowlany od firmy Instar z Limanowej oraz środki higieny, opatrunki, dezynfekujące, słodycze i materiały szkolne dla dzieci – od Fundacji Conviventia. Świąteczny transport odebrały na miejscu władze miasta Truskawiec.

Transport z pomocą humanitarną sfinansowany przez Miasto Limanowa koordynował Radny Miasta Limanowa Piotr Musiał, który składa podziękowania wszystkim firmom, dzięki którym  udało się zorganizować świąteczną akcję pomocy dla Truskawca. Przewozem żywności podobnie jak przy wcześniejszych transportach zajęła się Firma „Asik” z Limanowej.

Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka pieniężna na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Środki pieniężne zebrane w trakcie zbiórki przekazane zostaną Miastu Truskawiec, jako samorządowi partnerskiemu Miasta Limanowa.

W celu przeprowadzenia zbiórki Miasto Limanowa w marcu br. zawarło porozumienie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sowlin, które reguluje zasady organizacji zbiórki pieniężnej na rzecz pomocy mieszkańcom miasta Truskawiec, poszkodowanym na skutek działań wojennych wywołanych agresją zbrojną Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Wpłaty na pomoc mieszkańcom Truskawca dokonywać można na konto:

56 1240 5123 1111 0011 1194 9992

Pozyskane ze zbiórki środki finansowe przeznaczone będą na zabezpieczenie priorytetowych potrzeb mieszkańców partnerskiego Miasta Truskawiec.

( fot.: P.Musiał ; UM Truskawiec)

Galeria

Wróć do góry