Deklaracja dostępności
O mieście

Nowy obiekt ćwiczeniowo-szkoleniowy Wojsk Obrony Terytorialnej w Limanowej

W dniu 15 grudnia w Warszawie miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na budowę kompleksu wojskowego na potrzeby pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Miasto Limanowa przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Kompleks ćwiczeniowo-szkoleniowy powstanie w Limanowej, która wraz z czterema powiatami (myślenicki, limanowski, nowotarski i tatrzański) jest Stałym Rejonem Odpowiedzialności 114 batalionu lekkiej piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Umowy na realizację inwestycji w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego podpisali wiceminister Wojciech Skurkiewicz – sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gen. bryg. Maciej Klisz, zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, Burmistrz miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Kompleks wojskowy obejmuje m.in.: budynek koszarowo-biurowy o powierzchni 8600 m2, który będzie przeznaczony dla ponad 400 żołnierzy, garaż dla pojazdów wojskowych (1700 m2 powierzchni użytkowej) oraz pełną infrastrukturę. Całość zlokalizowana będzie na powierzchni ok. 12 ha. Przekazanie obiektu 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej planowane jest na koniec 2024 roku.

Obiekt z nowoczesną infrastrukturą pozwoli żołnierzom 114 blp szkolić się nie tylko na potrzeby obronne, również w celu wsparcia lokalnych społeczności w obszarze specyficznych potrzeb tego regionu tj. wsparcie działań poszukiwawczo – ratowniczych poprzez współpracę z GOPR, TOPR i innymi organizacjami, które niosą pomoc w górach.

( inf.: zespół prasowy 11 MBOT)

Wróć do góry