Deklaracja dostępności
Kultura

Mroźne grudniowe popołudnie w towarzystwie Emilii Krakowskiej w limanowskiej bibliotece

We wtorkowe popołudnie 13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się spotkanie z aktorką Emilią Krakowską. Aktorkę  oraz dziennikarza Andrzeja Kurdziela i przybyłych gości przywitała Joanna Michalik – dyrektor biblioteki. Pani Emilia wchodząc do sali wypełnionej publicznością, częstowała zgromadzonych swoimi ulubionymi ciasteczkami. Podczas spotkania aktorka opowiadała o roli Jagny w ,,Chłopach’’ Władysława Reymonta. Wspominała wybitnych aktorów: Jadwigę Chojnacką , Władysława Hańczę, czy odeszłych w tym roku Ignacego Gogolewskiego i Franciszka Pieczkę, z którymi spotkała się podczas pracy na planie ,,Chłopów’’, w reżyserii Jan Rybkowskiego. Wspominała, iż podczas produkcji filmu poznała wielu ciekawych ludzi, z którymi utrzymuje kontakty do dziś.

Odpowiadając na pytania zadawane przez dziennikarza Andrzeja Kurdziela, aktorka przywoływała wiele ciekawych anegdot związanych ze swoją pracą. Opowiadała również o innych swoich rolach, pracy w teatrze oraz na planie filmowym. Podczas spotkania aktorka zaprezentowała publiczności dwa utwory, które zostały przyjęte gromkimi brawami.

Pani Emilia Krakowska to charyzmatyczna aktorka, kochająca teatr oraz publiczność. Podczas spotkania wielokrotnie podkreślała jak wielką rolę pełni przekazywanie kolejnym pokoleniom tradycji i kultury ojczystej, tłumaczyła na czym polega patriotyzm. Na zakończenie aktorka chętnie wpisywała dedykacje do książki „Aktorzyca” autorstwa Katarzyny Kaczorowskiej. Było to popołudnie spędzone z wyjątkową osobowością w niezwykłej atmosferze.

Galeria

Wróć do góry