Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

I tura sprzedaży węgla w preferencyjnej cenie zakończona

Urząd Miasta informuje, że zakończył realizację pierwszej tury sprzedaży węgla w preferencyjnej cenie dla uprawnionych gospodarstw domowych na terenie Limanowej.

Miasto Limanowa otrzymało łącznie 204 tony węgla – 4 samochody w okresie przedświątecznym w dniach 19-21 grudnia i kolejne 4 samochody zaraz po Świętach Bożego Narodzenia – w dniu 27 grudnia. Ostatnie partie węgla są właśnie rozwożone do gospodarstw domowych.

Wnioski o zakup węgla złożyło ponad 320 osób co przekłada się na 480 ton węgla kamiennego. Niestety, dostawca węgla – Spółka Tauron Wydobycie nie była w stanie dostarczyć zamówionej przez Miasto ilości węgla. Otrzymane 204 tony węgla zaspokoiły potrzeby jedynie 136 osób, które złożyły wnioski i dokonały opłaty. Osoby, które złożyły wniosek o preferencyjny zakup węgla kamiennego w roku 2022 a nie otrzymały go ze względu na ograniczone dostawy będą zaopatrywane w tenże węgiel w styczniu 2023 roku.

Wybór dostawcy węgla nie był uzależniony od Miasta, które mogło jedynie podpisać umowę i zaakceptować warunki dostawy. Informacje o terminach odbioru węgla z kopalni należących do Tauron Wydobycie przekazywane są do jednostek samorządowych przez pracowników Spółki Tauron. Najbliższy termin przewidziany dla Miasta Limanowa – wstępnie sygnalizowany przez Spółkę Tauron Wydobycie – to 9 stycznia 2023 roku. Niestety nie określono ilości węgla, który będzie dostępny w tym terminie.

W obecnej turze, to znaczy do 31 grudnia, można było zakupić maksymalnie 1,5 tony węgla na jedno gospodarstwo domowe, uprawnione do dodatku węglowego. Od stycznia do końca kwietnia 2023 r. można będzie zakupić kolejne 1,5 tony.  Wnioski o zakup drugiej transzy węgla można składać w Urzędzie Miasta Limanowa od 2 stycznia 2023 r.

 

Wróć do góry