Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„HEJ KOLĘDA” – koncert kolęd i pastorałek w piątek 30 grudnia w LDK

Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!”, który odbędzie się 30 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Koncert kolęd i pastorałek „Hej Kolęda!” już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny wydarzeń Limanowej. Co roku, w okresie kolędowym, spotykamy się aby wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze polskie utwory bożonarodzeniowe i świąteczne. Koncert jest również okazją do zaprezentowania i niejako podsumowania całorocznej pracy zespołów działających przy Limanowskim Domu Kultury.

W programie tegorocznego koncertu jest wspólne kolędowanie z Limanowską Orkiestrą Kameralną pod kierownictwem Krystiana Jaworza, wokalistką Ewą Novel oraz Chórem Limanovum pod dyrekcją Ivana Vrublewskiego.

Limanowska Orkiestra Kameralna  powstała w maju 2016 roku. Jej repertuar obejmuje muzykę współczesną, filmową, rozrywkową oraz utwory inspirowane muzyką regionu. Obecnie zespołem kieruje Krystian Jaworz – kompozytor i aranżer, który ukończył studia na  Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki klasycznej oraz fortepianu jazzowego, współtwórca duetu Surreal Players, na stałe współpracujący z zespołami Max Klezmer Band, Groove Set, Agata Kulis Music, Gurgul Band, Giles Barratt Quartet. Zespół wystąpi w składzie:

Orkiestra wystąpi razem z Ewą Novel – charyzmatyczną wokalistką i autorką tekstów urodzoną w Chicago obdarzoną niezwykle ciekawą barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli zarówno w Polsce jak i za granicą. Każdy koncert z jej udziałem to niezapomniane przeżycie, podczas którego daje się wyczuć pozytywną energię płynącą ze sceny. Ciągle rozwija swoje pasje biorąc udział w ambitnych projektach muzycznych oraz współpracując z instrumentalistami.  Laureatka 7 edycji „The Voice of Poland” w drużynie Tomsona i Barona.

W drugiej części koncertu wystąpi Chór Limanovum działający przy Limanowskim Domu Kultury. Powstał w maju 2021 roku z inicjatywy Krzysztofa Młynarczyka, który jest kierownikiem artystycznym chóru. Dyrygentem zespołu jest Ivan Vrublevskyi – dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. Zespół wykonuje różnorodną muzykę chóralną w ciekawych aranżacjach i opracowaniach. Chór LimaNovum jest laureatem wysokich i prestiżowych nagród: I miejsca XXVIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie w 2022 roku, II miejsca na Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Rzeszów 2022 r, Złotego Pasma, nagrody GRAND PRIX i nagrody dla najlepszego dyrygenta XVII. Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022. Na nadchodzący koncert zespół przygotowuje  dziesięć utworów w opracowaniach m.in. W.Sobko, O. Junek, M.Leontowicza, O. Sztukaluk, O. Los i innych.

Podczas kolędowania prezentowane będą zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i znane utwory świąteczne. W repertuarze znajdą się polskie, tradycyjne kolędy oraz pastorałki w ciekawych opracowaniach na chór mieszany oraz orkiestrę kameralną.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kasy kina).

 

Wróć do góry