Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

7 stycznia w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się Koncert Noworoczny

Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza na Koncert Noworoczny „Uśmiechnij się z Kiepurą”, który odbędzie się w dniu 7 stycznia 2023 roku o godz. 17:00 w Limanowskim Domu Kultury. Na scenie wystąpią znane gwiazdy sceny i estrady: Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Anna Barska, Łukasz Gaj, Łukasz Lech oraz Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

„Uśmiechnij się z Kiepurą” to niezwykłe widowisko muzyczne, które stało się najpopularniejszym punktem programu festiwali kiepurowskich. Lekkie ujęcie poważnej muzyki i podane ze swadą najciekawsze epizody z życia Jana Kiepury to jego najbardziej charakterystyczne elementy. Wspaniały humor dostarczają zabawne, znakomicie opowiedziane anegdoty z życia Kiepury. Całości dopełnia doskonały wybór najpiękniejszych pieśni i arii z repertuaru Mistrza Jana w wykonaniu wspaniałych solistów.

W koncercie zabrzmi około 18. przebojów z repertuaru Kiepury oraz popularnych operetek i piosenek z dwudziestolecia międzywojennego. Solistom towarzyszy znakomita Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Połączenie to sprawia, że „Uśmiechnij się z Kiepurą” to prawdziwa gratka zarówno dla wyrwanych melomanów, jak i tych, którzy po prostu chcą zasmakować dobrej rozrywki. Od czasu powstania, widowisko zagościło na licznych scenach prestiżowych teatrów w całym kraju, a także na ekranach telewizorów. Znakomita obsada zapewnia najwyższy poziom artystyczny i niezapomniane przeżycie dla melomanów.
Reżyserem i narratorem koncertu-widowiska jest znany z wielu programów telewizyjnych i radiowych Łukasz Lech.

Niewątpliwym walorem widowiska jest wyjątkowa obsada wykonawców:

Anna Barska – czołowa solistka jednego z najlepszych polskich teatrów Teatru  Muzycznego w Lublinie.

 

Anna Sokołowska-Alabrudzińska – laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Festiwalu ,,Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie oraz Nagrody Głównej Grand Prix Prezesa Telewizji Polskiej dla najwybitniejszej indywidualności Festiwalu ,,Zamkowe Spotkania Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Warto zauważyć niezwykle udany występ na FPP Premiery Opole 2021 (TVP1).

Łukasz Gaj  – ceniony i lubiany solista najsłynniejszych teatrów muzycznych  szerokiej widowni, znany z wielu programów telewizyjnych. Na co dzień jest dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kośnej Dolnej

Jacek Wójcicki – niekwestionowana gwiazda polskiej estrady, śpiewający aktor, a nawet tenor.

Łukasz Lech – autor i reżyser widowiska „Uśmiechnij się z Kiepurą”, twórca niezliczonych programów telewizyjnych, koncertów i festiwali oraz wyjątkowy prowadzący, według krytyków obdarzony wyjątkową charyzmą i umiejętnością pięknego mówienia, laureat wielu nagród, w tym Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. Od trzech lat prowadzi popularną audycję radiową „Z Operetką w Twoim Domu”.

Orkiestra Arte Symfoniko – to jeden z najlepszych zespołów instrumentalnych doskonale odnajdujących się w każdym rodzaju muzyki, a specjalizujący się w piosenkach, ariach, musicalach i rozrywce.

Mieczysław Smyda – to zawodowy, znakomity dyrygent i skrzypek, który od lat wraz ze swoją orkiestrą zdobywa laury na scenach i estradach w całym kraju.

Organizatorem Koncertu Noworocznego jest Limanowski Dom Kultury. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Klaps od 19 grudnia 2022 (w godzinach pracy kina).

Serdecznie zapraszamy!

 

Zachęcamy do zapoznania się z recenzjami dotyczącymi wydarzenia:

Publiczność z zachwytem wysłuchała najpiękniejszych arii i piosenek z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, nagradzając artystów gromkimi brawami. Wzruszające i zabawne sceny oraz anegdoty z życia legendarnej pary wywoływały też wśród zgromadzonych salwy śmiechu. W trakcie koncertu nie zabrakło porywających melodii, które cieszą publiczność między innymi podczas festiwalów im. Jana Kiepury w Krynicy. O odpowiednią oprawę i wspaniały nastrój podczas koncertu zadbał jego reżyser, scenarzysta i jednocześnie narrator – Łukasz Lech.

Po zakończonym koncercie publiczność długo jeszcze nagradzała artystów owacjami na stojąco, nie pozwalając im zbyt szybko opuścić sceny.

(fragm. recenzji. Odgłosy Kultury 2021)

Myślę, że jest to przede wszystkim piękna legenda, która otacza tę dwójkę wybitnych śpiewaków. Jan Kiepura jest jak dobre wino, im więcej mija czasu, tym bardziej staje się atrakcyjny. Jego historia jest pociągająca, jest jak baśń. A my bardzo lubimy przecież historie o sukcesach, mimo, że losy Jana Kiepury niezbyt dobrze się kończą, bo Jego życie zwieńczone jest wczesną, nagłą śmiercią. Jednak fascynuje nas Jego ogromny sukces. Artysta ten stał się dla wielu ludzi bohaterem, wzorem. Jan Kiepura to przykład, że z naprawdę wielkiej biedy, z człowieka, który był absolutnie zaprzeczeniem jakiegokolwiek kandydata na śpiewaka można się wyrwać i zostać gwiazdą światowego formatu. Miał na początku kłopoty ze śpiewem m.in. przez uszkodzoną przegrodę nosową, kłopoty z prawidłowym oddychaniem, mocno podrażnione struny głosowe i tchawicę. Można powiedzieć, że wszystko było na nie. Dodatkowo Jego ojciec nie chciał, żeby został artystą, nie chciał dla Niego takiej kariery. Wolał, żeby zajął się handlem. Historia Kiepury jest bajką i dlatego fascynuje nas do momentu happy endu. Często zapominamy, bo tak jest łatwiej, tak jest lepiej, zapominamy o Jego trudnych chwilach, o samotności, która się później wkradła, mimo, że z Martą Eggerth byli do końca. Ale mimo to jest dla nas takim symbolem happy endu, wzorem, że mimo różnych przeciwności warto wierzyć w swoje marzenia.

(fragm. rozmowy z Łukaszem Lechem – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. J. Kiepury)

„Uśmiechnij się z Kiepurą”, muzyczny spektakl, który powstał na potrzeby 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, z udziałem krynickiej Orkiestry Arte Symfoniko pod batutą maestro Mieczysława Smydy, święci triumfy w całej Polsce. Ostatnio prezentowany był na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Widowisko muzyczne „Uśmiechnij się z Kiepurą” odnosiło ogromne sukcesy podczas Festiwali im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, gromadząc każdego dnia na Deptaku kilkutysięczną publiczność. Wystawiane było też na Górze Parkowej i w sali balowej Starego Domu Zdrojowego.

Obecnie „Uśmiechnij się z Kiepurą” z powodzeniem wystawiane jest na wielu scenach.

– „Można odtrąbić kolejny sukces Uśmiechnij się z Kiepurą na deskach Mazowieckiego Państwowego Teatru Muzycznego w Warszawie”.

Widowisko przenosi widzów w czasy Jana Kiepury – sławnego śpiewaka i Jego słynnej węgierskiej żony, śpiewaczki i aktorki Marty Eggerth. Sceny i anegdoty zaczerpnięte z życia tej burzliwej i bardzo popularnej w swojej epoce pary, dostarczą widzom dużej dawki humoru. Historię małżeństwa widzowie poznają dzięki błyskotliwej narracji Łukasza Lecha, który jak nikt inny zna zawiłe losy i sekrety małżeństwa Kiepurów. Nie mniej ważną rolę w widowisku pełni Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją maestro Mieczysława Smydy, która akompaniuje tenorom i sopranistkom. „Uśmiechnij się z Kiepurą” dopełniają wspólne śpiewanie artystów i publiczności.

(Sądeczanin)

Program „Uśmiechnij się z Kiepurą” wymyślony i prowadzony przez Łukasza Lecha cieszy się wielkim zainteresowaniem. Na Deptak przychodzi czasem ponad dwa tysiące widzów.  Wczorajszy występ także zgromadził wielką rzeszę wielbicieli tej pary. I jak zwykle były dowcipne dialogi i sporo dobrej muzyki.

(Serwis Samorządowy PAP)

 

 

 

Wróć do góry