Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” w LDK

16 listopada w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” poświęconej pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy służb publicznych poległych i zmarłych, a także ciężko rannych i poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i pełnienia służby w misjach poza jego granicami. Wydarzeniu towarzyszyć będą prelekcje oraz pokaz sprzętu służb mundurowych.

Wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” powstała w związku z realizowaną przez Fundację Dorastaj z Nami kampanią społeczną pod tym samym hasłem.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 roku, obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci żołnierzy, policjantów, strażaków, ratowników górskich. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki – do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

(Fundacja Dorastaj z Nami)

Zawsze, gdy słyszymy w wiadomościach o śmierci funkcjonariusza służby publicznej, w Fundacji wiemy, że właśnie komuś zawalił się świat. Odchodzi partner, ojciec, mąż, który często był jedynym żywicielem rodziny. W tle doniesień medialnych – tragedii, kryjącej za słowami „zostawił żonę i dzieci…” – kryje się o wiele więcej, niż jest przekazywane za pośrednictwem mediów. Ci ludzie swoją codzienną pracą ryzykowali dla wspólnego dobra nas wszystkich i my chcemy przypominać, że praca strażaka, żołnierza, policjanta czy ratownika to nie jest zwyczajna praca, tylko misja, która służy dobru każdego z nas. Pamiętajmy więc o dzieciach tych z nich, którzy nie wrócili z pracy do domu. Zadbanie o nie, to najlepsza forma powiedzenia „dziękuję” – Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu – WSTĘP WOLNY.

Wystawa będzie czynna do 25 listopada br.

Organizatorzy wydarzenia:

Fundacja Dorastaj z Nami

Limanowski Dom Kultury

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Partnerzy wydarzenia w Limanowej:                                             

Miasto Limanowa

Powiat Limanowski

POLREGIO

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Partnerzy:

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej

Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie

Komenda Powiatowa PSP w Limanowej

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej

6 Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego

Patronat medialny:

TVP3 Kraków

Gazeta Krakowska

Limanowa.in

Wróć do góry