Deklaracja dostępności
O mieście

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej kwestowali na rzecz łososińskich nagrobków

30 października 2022 r. w Łososinie Górnej odbyła się już po raz drugi kwesta na rzecz odnowy kamiennych XIX-wiecznych nagrobków, wpisanych w 2021 r. do rejestru zabytków województwa małopolskiego. Przez cały słoneczny i ciepły dzień wolontariusze na placu przykościelnym oraz przy wejściu na stary cmentarz parafialny zbierali do puszek dobrowolne datki, które w całości przeznaczone zostaną na odnowę kolejnych cennych obiektów, wykonanych zarówno przez miejscowych rzemieślników, ale także znanych krakowskich kamieniarzy rzeźbiarzy. 

W akcję na rzecz ratowania zabytkowych obiektów na łososińskim cmentarzu włączyli się także uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 im. św. Jana z Kęt w Limanowej, którzy od wczesnych godzin porannych dzielnie zachęcali do wsparcia tej szczytnej akcji.

W zbiórce na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków zaangażowali się uczniowie klasy 8 b: Martyna Leśniak – przewodnicząca szkoły, Klaudia Łącka i Franciszek Zelek oraz nauczyciele – Edyta Musiał i Krzysztof Biernat. Dla młodzieży była to niezapomniana lekcja historii o dziejach ich Małej Ojczyzny.

Wróć do góry