„Szklana pogoda” – warsztatowa sobota w Muzeum

W najbliższą sobotę 5 listopada Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu EKO warsztatów dla dzieci i ich opiekunów.  Tym razem bohaterem naszego spotkania będzie  SZKŁO !

Start – od godziny 10-tej. Uczestnicy nauczą się wykorzystywać szkło go do tworzenia wyjątkowych ozdób na dwa sposoby:

10.00 -12.00 – warsztaty malowania na szkle

Zapoznacie się z dawnym tworzeniem obrazów malowanymi farbami na szkle, które niegdyś zdobiły domy mieszkańców miasteczka Limanowa i okolicznych wsi, a sprzedawali je wędrowni obraźnicy, albo przynosili domownicy udający się na pielgrzymki … choć dawna tematyka obrazów wiązała się ze świętymi patronami to dziś będziecie mogli namalować w ten sposób także ciekawe miejsca w Limanowej i w Beskidzie Wyspowym. Do ich tworzenia używa się specjalnych farb i tajemnej techniki znanej tylko dawnym obraźnikom.

Koszt zajęć 25zł/os. Opiekunowie dzieci poniżej 7 r. ż. i osób niepełnosprawnych bezpłatnie.

12.45 – 14.30 – warsztaty tworzenia ozdób witrażowych

Witraże są ciekawą techniką łączenia szkła za pomocą metalu w obrazki, obrazy i ciekawe ozdoby … Dawną technikę witrażową możecie podziwiać niewątpliwie w kościołach i kaplicach. Natomiast na naszym spotkaniu uczestnicy stworzą wyjątkową jesienną ozdobę, która będzie zdobić Wasze okna nawet w pochmurny deszczowy dzień.

Koszt zajęć: 25 zł/os. Opiekunowie dzieci poniżej 7 r. ż. i osób niepełnosprawnych bezpłatnie.

Udział w obu zajęciach promocyjnie tylko 40 zł/os!

Uczestnicy zabierają ze sobą stworzone obrazki i ozdoby witrażowe!

Zapisy: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej:

Józefa Marka 13,34-600 Limanowa

wt.- sob. 8.00-16.00, tel. 18/3372042