Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Świece dla Ukrainy – zbiórka materiału do wykonania świec okopowych

W ramach akcji społecznej „Świece dla Ukrainy” do Urzędu Miasta Limanowa przynosić można materiał do produkcji świec okopowych: wosk, parafinę, świece, wkłady do zniczy, niedopałki po świecach, podgrzewacze itp.

Z zebranych materiałów wykonane zostaną świece okopowe, wykorzystywane do suszenia ubrań, ogrzania, oświetlenia, a nawet do gotowania. Ukraińscy żołnierze żeby się ogrzać czy podgrzać wodę na zupę albo herbatę, używają właśnie świec okopowych. Wykorzystywane są one również do suszenia ubrań. Są źródłem ciepła i światła na 4-6 godzin /w zależności od wielkości/.

Materiał do wykonania świec przynosić można do Urzędu Miasta Limanowa i zostawiać tuż za głównym wejściem do budynku, po lewej stronie – obok okienka Dziennika Podawczego.

Osoby chętne do przyniesienia materiału do wykonania świec bezpośrednio do organizatorów zbiórki, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem tel.: 692 529 280.

Do tej pory  w ramach społecznej akcji,  dzięki pomocy urzędów, szkół, przedszkoli i osób prywatnych udało się zawieść na Ukrainę w pierwszym transporcie 220 kg, a w drugim 470 kg materiału do wykonania świec. Nadchodzi jednak zima i trudny czas z tym związany, stąd inicjatywa ponownej zbiórki, która potrwa do 30 listopada br.

 

Galeria

Wróć do góry