Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Puchar IKO Nakamura Polish Open 2022 w Limanowej

W dniu 22 października 2022 r. na hali sportowej Zespołu Szkól Nr 1 w Limanowej odbyło się IKO Nakamura Polish Open 2022 połączone z Jubileuszem 40-lecia Kyokushin w Limanowej i 25 lat sportowej działalności Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

Puchar odbył się pod patronatem Polski Związek Karate Kontaktowego i zgromadził kluby z 9 organizacji Karate Kyokushin (IKO Nakamura Poland, WKB Poland, IKO SO-KYOKUSHIN POLAND, Kyokushinryu Polska IKAK, Shinkyokushin, IKO Sosai, IKO Matsushima, IKOK Sonoda oraz OYAMA Polska Federacja Karate).

Puchar IKON Polish Open został objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasto Limanowa.
Patronat medialny sprawowała TVP3 Kraków.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Tyle wazari i ippon w trakcie jednego turnieju dawno nie widzieliśmy i to nas ogromnie cieszy i napawa dumą, że mogliśmy być gospodarzem tak dużej imprezy. W samym turnieju seniorów (7 kategorii) wystartowało 46 zawodników! W turniejach dla dzieci i młodzieży: 376 karateków. W konkurencji kata (3 kategorie wiekowe bez podziału na płeć): 74 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej zacięta walka o podium rozegrała się pomiędzy gospodarzem pucharu a klubami: Klub Sportów Walki BUSHI oraz Bielski Klub Karate Kyokushin. Ostatecznie pierwsze miejsce z dorobkiem 110 punktów zajął nasz klub, drugie miejsce KSW Bushi (82 punkty) i trzecie miejsce klub z Bielska Białej (76 punktów). W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze kluby z: Lublina (4), Ełku (5), Zakopanego (6), Kielc Chikara (7), Białegostoku (8), Opola (9) oraz Legnicy (10).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Olpiński, najlepszą zawodniczką Gabriela Kurczyńska. Nagrodę ducha walki otrzymał Antoni Kędroń startujący w turnieju głównym. Natomiast specjalną nagrodę dla najskuteczniejszego zawodnika ufundowaną przez shihan Jacka Kasperka właściciela firmy SUTEMI otrzymał Oskar Gębala.

Pełne wyniki dostępne są w portalu KIHAPP https://www.kihapp.com/tournaments/10058-iko-nakamura-polish-open-2022/results

Całość prowadził konferansjer Piotr Bednarski z Poznania. Puchar był transmitowany online przez Telewizja Limanowska i możecie obejrzeć go ponownie na profilu TV28. Sponsorem transmisji była firma Sklep Motoryzacyjny CarShop.

Na hali znalazły się również ekipy: Okiem Sportowca oraz SparringPartner.pl, którzy dwoili się i troili z kamerami i aparatami! Sprawdzajcie galerie i filmy udostępniane na ich profilach – jest moc!!! Dziękujemy Wam! DOMO ARIGATO!

Podczas oficjalnego otwarcia wszyscy zebrani na hali trenerzy, zawodnicy i kibice mogli poznać bliżej historię naszego klubu. 2022 rok to dla nas szczególny czas. Obchodzimy 2 jubileusze: 40 lat od założenia pierwszej sekcji Karate Kyokushin w Limanowej oraz 25 lat sportowej działalności klubu. W trakcie oficjalnego otwarcia Prezes shihan Zbigniew Goliński w imieniu całego Zarządu Klubu wręczył pamiątkowe podziękowania dla 40 kierowników ośrodków.

A także dla zaproszonych Gości:

sempai Marek Młynarczyk założyciel pierwszej sekcji Karate Kyokushin w Limanowej w 1982 roku

Daniel Łącki (Radny Gminy Limanowa), Janusz Kądziołka, Leszek Woźniak, Wiesław Sędzik (Radni Miasta Limanowa), Jolanta Juszkiewicz (Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa), dyrektorzy szkół: pani Jolanta Rudek, pani Kazimiera Zięba, pan Albert Golonka, dyrektora Szpitala Powiatowego: Marcin Radzięta

– Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Starostwa Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga

sensei Grzegorz Jóźwiak – prekursor Karate Kyokushin w Polsce, Dominik Woźniak – właściciel serwisu MMA.pl, Mirosław Osytek – Wielokrotny Mistrz Świata Filipińskich Sztuk Walki

– przedstawicieli organizacji Kyokushin w Polsce: shihan Dariusz Burda (WKB), shihan Włodzimierz Weselski (IKOK Sonoda), sensei Radosław Husaria (Sokyokushin), shihan Jan Grubba (IKAK KyokushinRyu), shihan Krzysztof Borowiec (SoKyokushin)

– Sędzia Techniczny shihan Sławomir Dubiel (Branch Chief WKB) oraz Sędzia Główny shihan Mariusz Godoś (Prezes PZKK, Branch Chief So-Kyokushin)

– Shihan Piotr Sawicki – Head of IKO Nakamura Poland, pierwszy polski Mistrz Świata z 1997 roku

Ostatnim punktem oficjalnego otwarcia było przybliżenie historii Karate Kyokushin w Limanowej oraz krótki rys 25 lat sportowej działalności naszego klubu podczas którego pamiątkowe podziękowanie z rąk braci Golińskich otrzymał wychowanek klubu (obecnie viceprezes zarządu) sensei Marcin Guzik. Następnie bracia Golińscy: shihan Zbigniew Goliński oraz sensei Edward Goliński otrzymali podziękowanie od pana Burmistrza Miasta Limanowa za ich sportową postawę, wyniki, osiągnięcia i trud pracy z dziećmi, młodzieżą na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Pozostając na scenie pan Wacław Zoń oficjalne otworzył puchar i przeszliśmy do walk ćwierćfinałowych w kumite full contact.

Przed walkami półfinałowymi odbyły się 2 walki pokazowe MMA/K1, w których wystąpili: Łukasz Brzeski (zawodnik UFC) oraz Sebastian Chmielarczyk (NKSW Nowy Targ) ORAZ: Szymon Dusza (zawodnik FEN) oraz Robert Ruchała (zawodnik KSW). Na sali obecni byli również: Dominik Zadora (zawodnik FEN), Wojciech Hoły (trener K-1 BJJ KickBoxing – Nowy Targ) oraz Marcin Kalata (zawodnik Babilon MMA).

W trakcie walk półfinałowych rozpoczęliśmy dekorację we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych. Zawodnicy otrzymali okazałe puchary, medale oraz dyplomy. W kategoriach seniorskich każdy zawodnik na podium otrzymał nagrodę finansową ufundowaną przez naszych sponsorów: 2500 zł (1 miejsce), 1000 zł (2 miejsce), 500 zł (3 miejsce). Nagrody i puchary dla medalistów wręczał shihan Zbigniew Goliński, shihan Piotr Sawicki oraz pani poseł Urszula Nowogórska.

Obszerna relacja z wydarzenia https://www.karate.limanowa.pl/2022/10/iko-nakamura-polish-open-2022

Galeria

Wróć do góry