Podsumowano „X edycję konkursu poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej”

We wtorek 15 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej w sali kameralnej nastąpiło podsumowanie „X edycji  konkursu poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej”.

Przybyłych gości  i uczestników konkursu powitała Dyrektor Biblioteki – Joanna Michalik.

Obecni byli także przedstawiciele komisji konkursowej:

Izabela Skrzypiec-Dagnan – pisarka związana z Ziemią Sądecką. Historyk sztuki, pracownik Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Laureatka ogólnopolskich konkursów prozatorskich i poetyckich. Pisze w gatunku powieści obyczajowej z elementami powieści psychologicznej. W 2015 roku zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie poetyckim im. Zosi Smreczyńskiej;

Lidia Marek – Jurkowska – Pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz, opiekuje się zbiorami bibliotecznymi i artystyczno-historycznymi. Pasjonuje się zagadnieniami związanymi z kaligrafią oraz zdobnictwem książki rękopiśmiennej;

Przewodniczący komisji – dr Artur Czesak. Językoznawca, dialektolog, leksykograf, z przyczyn zawodowych nie mógł być osobiście, ale uczestnicy obejrzeli podsumowanie w formule on-line.

Utwory nagrodzone zaprezentowali: Stanisław Marcisz, Fryderyk Pachut i Tomasz Wyżycki z grupy teatralnej „Hydra” działającej przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi oraz opiekun grupy Wioletta Kurek – polonistka, instruktor teatralny.

A oto wyniki:

Kategoria I – Uczniowie szkół podstawowych

Nagrodzeni i wyróżnieni:

III Miejsce egzekwo

Zuzanna Szczypka za wiersz pt.: „Brakuje mi Ciebie”;

Emilia Grzyb za zestaw wierszy.

Iliana Kuc za wiesz pt.: „W poszukiwaniu zachwytu”;

I Miejsce:

Stanisław Dudzik za wiersz pt.: „Ćwilin”;

Wyróżnienia:

Michał Nawara za wiersz pt.: „Droga”;

Natalia Szczypka za wiesz pt.: „Już jesień”;

Zuzanna Piegza za wiersz pt.: „Różowy”;

Milena Łabuz za wiersz pt.: Świetna pora”.

Kategoria II – Uczniowie szkół ponadpodstawowych

III Miejsce

Urszula Drożdżak za zestaw wierszy;

Jakub Sułkowski za wiersz pt.: „Do Gwiazd”;

I Miejsce

Michał Marek za zestaw wierszy;

Wyróżnienia:

Anna Isańska za „Wiersz nr 1”;

Paweł Ślazyk za „Sonet I: Wykopki”;

Paweł Krupa z wiersz pt.: „Wołaj”;

Laura Woźniak za wiersz pt.: „Czterolatka”.

Kategoria III – Dorośli

III Miejsce

Marian Wójtowicz za wiersz pt.: „Druga młodość”.

II Miejsce

Justyna Broniszewska za wiesz pt.: “Kiedy dusza w zachwycie do ziemi się kłoni…”

I Miejsce

Krzysztof Kunicki za wiersz: „Targi z Piotrom”.

Do nagrodzonych popłynęły gratulacje, a do wszystkich uczestników – podziękowania za udział.

Honorowy patronat nad konkursami: Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski oraz Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa.