Deklaracja dostępności
Kultura

Limanowski akcent patriotyczny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza 10 listopada (czwartek) 2022 r. o godzinie 10:00 do Sali Widowiskowej na uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego. Hymn wykona w Polskim Języku Migowym grupa młodzieży z dysfunkcjami słuchu oraz uczestnicy warsztatów języka migowego z Limanowszczyzny. Oprawę muzyczną zaaranżuje chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej. Po hymnie będzie można wysłuchać wykładu dra Tomasza Jacka Lisa „Mazurek Dąbrowskiego -geneza powstania i jego znaczenie”.
Tomasz Jacek Lis, ur. 1988 r. w Limanowej. Ukończył studia historyczne na Wydziale Historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam też obronił doktorat. Pracownik Wydziału Historycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się historią Półwyspu Bałkańskiego w XIX i XX wieku, a także historią Limanowszczyzny.
Wydarzenia te rozpoczną sesję Rady Miasta Limanowa z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wykonanie hymnu oraz wykład odbędą się w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „NASZA Polska – NASZ Hymn” z programu „Patriotyzm Jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wróć do góry