Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Limanowianin Jakub Kądziołka brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin

W dniach 26-27 listopada 2022 w Katowicach odbyły się 38 Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 213 najlepszych w kraju juniorów (16-17 lat) i młodzieżowców (18-21 lat), reprezentujących 78 polskich klubów, w tym czworo młodych limanowskich karateków, zawodników ARS Limanowa – JONIEC Team: Kądziołka Nikola, Iwański Tomasz, Kądziołka Patryk, którzy rywalizowali w kumite juniorów oraz Kądziołka Jakub – w kumite młodzieżowców. Zawodnikom towarzyszył ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan), który pełnił rolę jednego z 36 sędziów tegorocznych MP.

Trójka juniorów nie zaliczy zawodów w Katowicach do szczęśliwych. Stoczyli dobre, bardzo zacięte pojedynki, ale niestety nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i rywalizację sportową zakończyli na etapie 1/8 finału. Czwarty z wychowanków sensei Arkadiusza Sukiennika – Jakub Kądziołka, który rywalizował w kumite młodzieżowców -65 kg zaprezentował się bardzo dobrze. Aktualny wicemistrz Polski seniorów i brązowy medalista ME, podczas zawodów w Katowicach kolejny raz potwierdził swój wysoki poziom umiejętności i przynależność do krajowej czołówki karateków. Po bardzo zaciętych pojedynkach zdobył brązowy medal w kumite młodzieżowców -65 kg.

Jakub miał szansę na lepszy wynik, ale w walce o wejście do finału popełnił kilka błędów, w tym zadał nieprzepisowe ciosy swojemu rywalowi i decyzją sędziów musiał pogodzić się z przegraną z pochodzącym z Ukrainy zawodnikiem, który jak się później okazało został zwycięzcą tej kategorii.

Gratulujemy!

Organizatorem mistrzostw był TKKF „Czarni” Katowice, kierowany przez sensei Dariusza Łyczko. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Andrzej Dewniak (9 Dan), a sędzią technicznym był shihan Andrzej Manecki (5 Dan).

ARS Klub Kyokushinkai Limanowa dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają działalność klubu. Szczególnie sponsorom: firmie JONIEC, firmie PAK-FOL, firmie WAJDA-BAU oraz PDM LIMDROG.

Wróć do góry