Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

III konkurs plastyczny „Świąteczna bombka bożonarodzeniowa” rozstrzygnięty

W Limanowskim Domu Kultury rozstrzygnięto III Konkurs Plastyczny na „Świąteczną bombkę bożonarodzeniową”. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych ponad 30 prac. Motywem przewodnim tej edycji był wizerunek Limanowej. Każda bombka miała zawierać element krajobrazu z naszego miasta – co każdy uczestnik również opisywał w karcie zgłoszenia.

LDK dziękuje wszystkim biorącym udział w konkursie za ich zaangażowanie i poszukiwanie tych miejsc z Limanowej, które szczególnie są im bliskie oraz za przeniesienie ich wizerunków na swoje prace.  GRATULACJE dla zwycięzców!

Wręczenie nagród, którymi będą dyplomy oraz bony na nagrody rzeczowe odbędzie się w dniu 4 grudnia br. ok godz. 14:15 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury (bezpośrednio po spektaklu „Mikołajek szuka św. Mikołaja”) podczas MIKOŁAJEK W LDK.

Nagrodzone bombki oraz wszystkie pozostałe prace biorące udział w konkursie, będzie można podziwiać w holu Limanowskiego Domu Kultury.

TUTAJ można obejrzeć galerię zdjęć z obrad Komisji oraz nagrodzone prace.

Poniżej – protokół z obrad Komisji Artystycznej.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Artystycznej
III Konkursu Plastycznego na „Świąteczną bombkę bożonarodzeniową”
25.11.2022 r.
Limanowski Dom Kultury

Komisja w składzie:
    –    dr Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
    –    Zofia Ślezak – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – specjalność sztukatorstwo, instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury;
    –    Lidia Marek – Jurkowska – pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz i opiekun zbiorów bibliotecznych i artystyczno-historycznych, pasjonat kaligrafii
    –    Marta Piętoń – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – specjalność ceramika, artysta plastyk

po ocenieniu  prac postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii od 7-10 lat:

I miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 300 zł otrzymuje Rita Szewczyk z Limanowej.
II miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 200 zł otrzymują ex aequo Zofia Dębska z Limanowej, Mateusz Ryś z Limanowej.
III miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 100 zł otrzymują ex aequo Tobiasz Ryś z Limanowej oraz Szymon Bugański ze Starej Wsi.

Wyróżnienie i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 50 zł otrzymują Zuzanna Ciuła z Limanowej, Kamila Zelek z Siekierczyny, Martyna Zelek z Siekierczyny oraz Jakub Dąbrowski z Limanowej.

W kategorii od 11-15 lat:

I miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 300 zł otrzymują ex aequo Izabela Michalik z Limanowej oraz Patrycja Malec z Limanowej
II miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 200 zł otrzymują ex aequo Alicja Michalik z Limanowej oraz Sergiusz Bubula z Rupniowa.
III miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 100 zł otrzymują ex aequo Grzegorz Florek z Limanowej oraz Maksymilian Król ze Starego Rybia.

Wyróżnienie i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 50 zł otrzymują Agata Pietrzak z Mordarki oraz Kinga Michalik z Limanowej.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Miasto Limanowa, Gminę Limanowa, Radnego Piotra Zonia oraz Limanowski Dom Kultury.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Galeria

Wróć do góry