Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Gorąca i kolorowa Afryka tematem wernisażu fotografii Marii Bogusławy Wójcik

„Czarna Afryka jest barwna, egzotyczna i pełna tajemnic” – tak zachęca do przybycia na swój wernisaż fotografii pt. ,,Z czarnego Lądu’’ Maria Bogusława Wójcik. Wernisaż odbędzie się w czwartek 24 listopada o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Artystka to pasjonatka podróży, przygód, przeżyć jakie niesie poznawanie otaczającego świata. Ta wystawa będzie barwną prezentacją nietypowej kultury i rdzennej ludności Kenii i Ghany. Wernisaż będzie okazją do przybliżenia dalekiego i odmiennego kontynentu. Zapraszamy do odkrycia nowych rejonów świata dzięki sztuce.
Maria Bogusława Wójcik jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kerna w Zakopanem oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Studiowała Edukację Artystyczną w Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Przynależy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Zajmuje się fotografią, rysunkiem oraz rzeźbą. Swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką wielu konkursów fotograficznych.

Wróć do góry