Turystyka i Sport

9 medali dla karateków ARS Klub Kyokushiniai – Limanowa na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin CARBON CUP w Jastrzębiu Zdroju

29 października w Jastrzębiu Zdrój odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin CARBON CUP z udziałem ponad 250 zawodników z 27 klubów z kraju i z zagranicy. Podczas tegorocznej edycji turnieju miasto Limanowa reprezentowali zawodnicy ARS Klub Kyokushiniai –Limanowa : Stach Justyna, Kądziołka Nikola, Kądziołka Julia, Klos Zofia, Iwański Tomasz, Limanówka Filip, Kądziołka Oliwier, Ćwik Przemysław, Stachoń Jacek i Kądziołka Maciej. Zawodnikom towarzyszyli rodzice oraz ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan) i senpai Jakub Kądziołka (2 Kyu), którzy pełnili funkcje sędziów podczas tych zawodów.

W Jastrzębiu Zdroju podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan) zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli łącznie 9 medali. Po bardzo dobrych i zaciętych pojedynkach z medalami do Limanowej wrócili:
1. Kądziołka Oliwier – złoty medal w kumite
2. Jacek Stachoń – złoty medal w kumite
3. Kądziołka Maciej – złoty medal w kumite
4. Kądziołka Nikola – srebrny medal w kumite
5. Limanówka Filip – brązowy medal w kumite
6. Ćwik Przemysław – brązowy medal w kumite
7. Iwański Tomasz – brązowy medal w kumite
8. Stach Justyna – brązowy medal w kata i brązowy medal w kumite.

Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników. Mimo, że dopiero rozpoczynają swoją przygodę z karate to potrafili opanować tremę oraz emocje i stoczyli zacięte i rozstrzygnięte na swoją korzyść pojedynki. Tego dnia klasą dla siebie byli Oliwier Kądziołka, Jacek Stachoń i Maciej Kądziołka, którzy w swoich kategoriach wiekowych, w drodze po złote medale eliminowali swoich rywali w zdecydowanym stylu, niejednokrotnie przed upływem regulaminowego czasu.
Generalnie dla wszystkich limanowskich wojowników należą się słowa uznania i wielkie brawa. Gratulujemy dobrej postawy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem zawodów był Jastrzębski Klub Kyokushin Karate „KUMITE” kierowany przez shian Janusza Piórkowskiego (5 Dan), a rolę sędziego głównego pełnił shihan Robert Kopciowski (6 Dan).

ARS Klub Kyokushinkai dziękuje wspierającym działalność klubu firmom: JONIEC, PAK-FOL, WAJDA-BAU, PDM LIMDROG, oraz Urzędowi Miasta Limanowa, który współfinansował transport limanowskich karateków na turniej do Jastrzębia Zdroju.