Turystyka i Sport

14 medali dla karateków ARS Limanowa – JONIEC Team na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu

W niedzielę 20 listopada w hali sportowej „ARENA” w Nowym Targu odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, którego organizatorem było Stowarzyszenie Sportowe Karate „YOKOZUNA” kierowane przez sensei Ewę Pawlikowską (4 Dan). W zawodach wzięło udział 302 zawodników z 22 klubów. Barwy ARS Limanowa – JONIEC Team reprezentowała 19-osobowa grupa młodych  karatekóww składzie: Kądziołka Nikola, Jonik Natalia, Kądziołka Julia, Malec Patrycja, Kita Zuzanna, Florek Magdalena, Szewczyk Anna, Szewczyk Magdalena, Kądziołka Arkadiusz, Kądziołka Oliwier, Kądziołka Krystian, Kądziołka Maciej, Limanówka Filip, Limanówka Mikołaj, Florek Dawid, Iwański Tomasz, Stachoń Jacek, Wygoda Bartłomiej.

Tradycyjnie nie zabrakło najwierniejszych kibiców naszych młodych wojowników, czyli ich rodziców. Zawodnikom towarzyszyli również sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan), sensei Przemysław Juszczak (1 Dan) i senpai Jakub Kądziołka (2 Kyu), którzy podczas tych zawodów pełnili funkcję sędziów.

Zawody były kolejną okazją dla karateków ARS Limanowa – JONIEC Team by sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe, cenne doświadczenia. Był to szczególnie ważny sprawdzian dla tych z wojowników, którzy pretendują by w najbliższy weekend, tj. 26-27.11.2022r. reprezentować klub podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w Katowicach.

Wychowankowie ARS Klub Kyokushinkai kolejny raz zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając łącznie 14 medali, w tym 6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych.

Oto lista medalistów:
1. Jonik Natalia – złoty medal w kumite juniorek +50 kg
2. Szewczyk Magdalena – złoty medal w kumite młodziczek -40 kg
3. Kądziołka Arkadiusz – złoty medal w kumite juniorów młodszych -75 kg
4. Iwański Tomasz – złoty medal w kumite juniorów -70 kg
5. Limanówka Filip – złoty medal w kumite młodzików +50 kg
6. Limanówka Mikołaj – złoty medal w kumite kadetów -40 kg
7. Kądziołka Oliwier – srebrny medal w kumite kadetów -40 kg
8. Kądziołka Nikola – srebrny medal w kumite juniorek -55 kg
9. Kądziołka Julia – srebrny medal w kumite juniorek młodszych -50 kg
10. Kita Zuzanna – brązowy w kumite kadetek – 35 kg
11. Lachor Kewin – brązowy medal w kumite chłopców +30 kg
12. Florek Dawid – brązowy medal w kumite juniorów młodszych -75 kg
13. Kądziołka Krystian – brązowy medal w kata kadetów
14. Szewczyk Anna – brązowy medal w kumite młodziczek +40 kg.

Gratulacje !

ARS Klub Kyokushinkai dziękuje wspierającym działalność klubu firmom: JONIEC, PAK-FOL, WAJDA-BAU, PDM LIMDROG oraz Urzędowi Miasta Limanowa na czele z Burmistrzem Władysławem Biedą, za częściowe pokrycie kosztów transportu limanowskich karateków na zawody.