Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wydarzenia towarzyszące 48. „Limanowskiej Słazie”

Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniach towarzyszących 48. Festiwalowi Folklorystycznemu „Limanowska Słaza”. W czasie trwania wydarzenia w dniach od 3 do 6 listopada, oprócz występów na scenie będą miały miejsce także wystawy, warsztaty oraz kiermasz rękodzieła.

Od lat festiwalowi towarzyszy kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła, który stał się już nieodłącznym elementem „Limanowskiej Słazy”. W trakcie 3 dni na przybyłych do Limanowskiego Domu Kultury widzów, czekać będą stoiska ze strojami ludowymi, koralami, biżuterią, haftowanymi i szydełkowanymi pracami, ceramiką, rzeźbą, obrazami, itd. Wszystkie stoiska będą znajdować się w holu Limanowskiego Domu Kultury.

Od 3 do 6 listopada, w godz. 11:00 – 20:00 będzie można również podziwiać prace twórców ludowych. Wystawa ich dzieł, znajdująca się w Miejskiej Galerii Sztuki stanowić będzie doskonały przykład sztuki ludowej, która czerpie z natury, tradycji i religii. Autorami prac będą: Stanisława Oleksy (haft i szydełko), Halina Janik (haft krzyżykowy), Teresa Mrugacz (malarstwo), Jakub Puchal (rzeźba), Marian Wójtowicz (rzeźba). Wystawa powstała we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej.

5 listopada, w sobotę, zapraszamy najmłodszych do udziału w warsztatach ozdabiania poszewek na poduszki/jaśki w motywy regionalne. Od godz. 14:00 do 16:00 będzie można stworzyć swoją własną poszewkę, pod czujnym okiem Zofii Ślezak – instruktora plastyka LDK. Informujemy, że jednorazowo w warsztatach będzie mogło wziąć udział 13 dzieci. Warsztaty potrwają do wyczerpania materiałów. Udział w nich będzie bezpłatny.

W tym roku, w działania festiwalowe zaangażowało się również Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, które zaprasza do odwiedzania wystawy oryginalnych strojów regionalnych z terenu powiatu limanowskiego. Stroje będzie można podziwiać od 3-6 listopada w godzinach pracy muzeum.

 

48. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska oraz Telewizja Internetowa TV28.

Sponsorami festiwalu są: Bank Spółdzielczy w Limanowej, PBM Sułkowscy Sp.J., Jasicówka pod Łysą Górą – Restauracja, Pawlimex, Kulinar, Gold-Drop, Electrical, Łomzik, Senator RP Jan Hamerski, poseł na Sejm Urszula Nowogórska.

Partnerami Festiwalu są: Wójtowie gmin powiatu limanowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wróć do góry