Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wspólne kiszenie kapusty – zapraszamy do Muzeum!

W sobotę 22 października zapraszamy wszystkich na zabawę w tradycyjne kiszenie kapusty do limanowskiego muzeum. Zaczynamy od godz. 9.00 w Dworze Marsów przy ul. Józefa Marka 13. Uczestnicy poznają skąd wziął się pomysł na kiszenie kapusty oraz raz poznają  tajniki przyrządzania tego niegdyś najważniejszego składnika zimowych potraw w Beskidzie Wyspowym, a przede wszystkim będziemy samodzielnie przygotowywać kapustę do kiszenia!

Zajęcia organizowane są w ramach cyklu „EKO WARSZTATY Naturalni, kulturalni”, w trakcie których uczestnicy pracują w oparciu o mineralizowane, ekologiczne, materiały przeznaczone do recyclingu, których wykorzystanie może być dla domowego budżetu także ekonomiczne zgodnie z maksymą „Nie wyrzucaj wykorzystaj”. Warsztaty odbywają się w niemal każdą sobotę aż do grudnia 2022 r.

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin/ rodziców/opiekunów z dziećmi małymi i większymi … właściwie dla wszystkich zainteresowanych bez ograniczeń. Dzieci powyżej 7 r. ż. mogą uczestniczyć w zajęciach bez opiekuna. W trakcie warsztatów tworzymy wyjątkowe dzieła odwołując się do naszego smaku, fraktury, poczucia piękna. Ponadto łączymy wielopokoleniowa tradycję naszych przodków ze współczesnymi pomysłami. Celem zajęć jest wspólna integracja uczestników przy dobrej zabawie. Stworzone prace uczestnicy zabierają ze sobą. Zajęcia prowadzą pracownicy muzeum. Muzeum zapewnia materiały potrzebne do zajęć. Na uczestników czeka także ciepła herbata i drobny poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie dzieci i ich opiekunów, a także tych którzy chcieliby podzielić się swoim doświadczeniem i wspomnieniami.

Bilety i rezerwacja: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, ul.  Józefa Marka 13, 34-600 Limanowa, wt.-sob. 8.00-16.00, pod tel. 18 337 20 42 lub mail: administracja@muzeum.limanowa.pl

A w sobotę 29 października w Muzeum odbędą się kolejne warsztaty „Robienia lampionów z dyni” połączone z pokazem dzikich ptaków.

(Magdalena Urbaniec, MRZL)

 

Wróć do góry